BROUGHT TO YOU BY
Antoine Griezmann - Atlético Madrid 2021Getty

Három piros lap, négy gól: az Atlético beverekedte magát a nyolcaddöntőbe

Naponta új játék és nagy nyeremény vár az Unibet Adventi naptárában! Regisztrálj most!

A Bajnokok Ligája csoportkör 6. fordulójának kedd esti mérkőzésein a B csoportban készülhettünk a legnagyobb izgalmakra, ugyanis a százszázalékos és biztosan csoportelső Liverpool mögött még a Porto, a Milan és az Atlético Madrid is a másik továbbjutó helyre pályázott.

A legnehezebb dolga kétségtelenül az olaszoknak volt, hiszen Jürgen Klopp együttese látogatott a San Siróba, ahol az első félóra végéhez közeledve egy jobb oldali szögletet követően az Alissonról kipattanó labdát Tomori lőtte közvetlen közelről a hálóba, vezetéshez juttatva ezzel a milánóiakat. Az öröm nem tartott sokáig, hét perccel később Oxlade-Chamberlain lövését ütötte Salah elé Maignan, aki köszönte szépen, s egyenlített.

Mivel a másik pályán az első 45 percben nem született gól, így a szünetre maradt a csoport eredeti sorrendje.

A fordulást követően azonban fokozódtak az izgalmak, az 55. percben Griezmann az Atlétinek, Origi pedig a Liverpoolnak szerzett vezetést, amellyel Diego Simeone együttese érezhette magát nyeregben. Carrasco viszont elképesztő butaságot csinált, a 68. percben egyből pirosat kapott, mert egy kakaskodás után meglegyintette Otavio fejét, aki ettől a földre huppant. Az indulatok ezt követően némileg elszabadultak, de a portóiak bírták kevésbé cérnával, ahonnan Wendellt a pályáról, a cserekapus Marchesint pedig a kispadról állította ki a játékvezető.

A hajrára végleg teljesen szétesett a Porto, a 90. percben Angel Correa, majd a hosszabbításban Rodrigo De Paul is betalált, s ugyan Sergio Oliveira büntetőből még szépített, de 3-1-es vendég siker a madridiakat juttatta a nyolcaddöntőbe, míg a portugálok a Milan veresége miatt az El-ben folytathatják.

A C jelű négyesben a százszázalékos Ajax az első fordulóhoz hasonlóan ismét simán, 4-2-re elintézte a Sportingot, a Dortmund pedig hiába nyert 5-0-ra a Besiktas ellen, beérték ugyan pontszámban a portugálokat, de megelőzni már nem tudták az egymás elleni eredmények miatt (1-0, 1-3), így Haalandék csak az Európa-ligában vigasztalódhatnak, ami már a mérkőzés előtt is biztos volt.

A D csoportban a Real Madrid Toni Kroos és Marco Asensio találataival 2-0-ra megverte a csoportrangadón a Barella kiállítása miatt a 64. perctől emberhátrányban futballozó Intert, amellyel a spanyolok megnyerték a kvartettet, míg a Sahtar Donyeck 1-1-es döntetlent játszott a Sheriff Tiraspol ellen.

unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

A Bayern München-Barcelona BL-meccsen a hazai győzelem 1.67, a döntetlen 5.00, míg a vendég siker 4.50-szeres pénzt fizet.

Ki lesz a Liverpool következő vezetőedzője Jürgen Klopp nyári távozása után?