Italy Euro 2020Getty images

EURO2020: Olaszország hengerelt a nyitányon

Regisztrálok, építem a nyerő szériámat a százezres nyereményért!

Az Európa-bajnokságot eredetileg 2020 nyarán rendezték volna meg, azonban a koronavírus-járvány közbeszólt, és idén nyárra halasztották el a tornát. Az Eb ma este 21 órakor a Törökország-Olaszország mérkőzéssel startolt el, az olaszok hazai pályán, a Stadio Olimpicóban fogadták a törököket. A mérkőzés nem volt zártkapus, 16 ezer néző a helyszínen tekinthette meg a találkozót.

Az olaszok jól kezdték a meccset, Roberto Manciniéknek az első félidőben 14 kapura lövésük volt, azonban a török válogatott jól tartotta magát, így a félidőben 0-0-val mentek az öltözőbe a csapatok. A második félidőben az olaszok ott folytatták, ahol abba hagyták, és az 53.percben össze is jött nekik az első találat, Berardi centerezésénél Demiral próbált szerelni az érkező Ciro Immobile elől, azonban a török védő elvétette a labdát, és a saját kapujába jutatta a játékszert. 0-1 Olaszországnak.

Ezután beindult Manciniék hengere, Ciro Immobile a 66. percben jókor volt jó helyen, és passzolt be higgadtan egy kapusról lecsorgó labdát a kapu baloldalába. 0-2.

És még nem volt vége, a 79.percben egy szép összejáték végén Immobiléhez került a labda, a csatár önzetlenül lepasszolta Lorenzo Insignének, aki olyan pontosan tekerte el a labdát a kapu baloldalába, hogy Cakir rá se tudott vetődni. 0-3.

Több gól viszont már nem született a mérkőzésen, így az EB nyitó mérkőzésén Törökország-Olaszország 0-3. Mancini tanítványai egy megérdemelt győzelemmel kezdték a kontinensviadalt.