Euro 2020: Százszázalékos Olaszország, de élnek a svájci remények is

Regisztrálok ingyen és építem a nyerő szériámat a nagy nyereményekért!

A mai nappal megkezdődött az Európa-bajnokság harmadik csoportköre, azaz az első párhuzamos mérkőzések.

Olaszország-Wales 1-0

Az "A" jelű négyesben Olaszország és Wales csatája a csoportelsőségről döntött.

Az első félórában főleg az olaszok akarata érvényesült, jóval többet volt náluk a labda, s a kapura is veszélyesebbnek bizonyultak.

A 39. percben meg is szerezték a vezetést, Verratti jobb oldali szabadrúgásába Matteo Pessina tette bele éppen annyira a lábát, hogy a labda a hosszú alsóban kössön ki.

Az 53. percben Bernardeschi végezhetett el szabadrúgást, bal lábas lövése a jobb oldali kapufán csattant.

Nem sokkal később ismét ő volt főszerepben, Ampadu rúgta fel csúnyán, amiért a walesinek azonnal piros lapot mutatott fel a játékvezető.

Ezzel az olaszoknak még több területük nyílt támadni, ennek ellenére több gól már nem született. Roberto Mancini a 89. percben még kapust is cserélt, Donnarumma helyére Sirigu állt be a végére.

Olaszország így százszázalékos teljesítménnyel, 7-0-ás gólkülönbséggel zárta a csoportkört, amelyre még soha nem volt példa az Európa-bajnokságok történetében. Az Azzurrik június 26-án a Wembley-ben lépnek pályára a nyolcaddöntőben, ellenfelük pedig majd a C csoport másodikja, Ausztria vagy Ukrajna lesz. Wales két nappal később Amszterdamban játszhat a B csoport második helyezettjével.

Svájc-Törökország 3-1

Svájc Törökországot fogadta Bakuban. Mindkét csapatnak győznie kellett volna ahhoz, hogy életben tartsa továbbjutási reményeit az A-csoportban. A svájciak ennek megfelelően jól kezdték a mérkőzést, és mezőnyfölényüket hamar gólra is váltották, egy szép kombinatív játék után Haris Seferovic távoli lövése mattolta Ugurcan Cakirt. 1–0.

És nem álltak le a svájciak, ott folytatták, ahol abba hagyták: egy újabb távoli lövés és egy újabb gól, ezúttal Xherdan Shaqiri gondolt egyet, és lőtt 25 méterről egy egészen pazar találatot. Ezzel a hatalmas góllal a 25. percben már 2–0-ra vezetett Svájc. Az első félidőben már nem történt semmi említésre méltó, a következő gólig pedig egészen a 62. percig kellett várni, ekkor Irfan Kahveci villant meg török részről, egy újabb szenzációs találatot láthattunk a tizenhatoson kívülről.

A török remények azonban nem sokáig éltek, hiszen újra jött Shaqiri, és a 68. percben beállította a 3–1-es végeredményt. Ezzel a győzelemmel a svájciak a csoport 3. helyén végeztek 4 ponttal, és jelentős esélyük van arra, hogy csoport harmadikként továbbjussanak. Törökország viszont búcsúzott az Európa-bajnokságtól.