BROUGHT TO YOU BY
Cristiano Ronaldo Juventus FerencvarosGetty Images

BL: közel volt a bravúr

Nem kezdett rosszul a Ferencváros Torinóban, de ettől még a Juventus nagy fölényben volt – igaz helyzet nélkül. Aztán a 15. percben Cristiano Ronaldo bal oldali beadását követően a középen érkező Dybala lőtt kapásból, de Dibusz lábbal védett.

Aztán a 19. percben valamiféle csoda történt. Tokmac lépett ki a jobb oldalon, majd a 11-es pont vonalából középre adott, az érkező Uzuni pedig a kapuba passzolt 0–1.

A gól után nyilván még nagyobb mezőnyfölényt alakított ki a Juve, amely aztán a 35. percben egyenlített is. Ronaldo jobbról tolt befelé a labdán egyet, majd kilőtte a bal alsót.

A második félidő még nyomasztóbb hazai fölénnyel indult, de a 60. percig nem volt bajban a Ferencváros, akkor azonban Bernardeschi 17 méteres lövése után csak a kapufa segített. A 75. percben aztán Morata is eltalálta a kapufát, vagyis a szerencsére nem lehetett panasz magyar oldalon.

A végén azonban már ez sem segített: Morata fejese után Dibusz a kapuba bénázta a labdát.

Kár érte, mert ebben több volt. A Barcelona 4–0-ra nyert Kijevben, így a katalánok és a Juve is továbbjutott a négyesből.

Juventus (olasz)–Ferencváros 2–1 (1–1)

Torino, Allianz Stadion, zárt kapuk mögött. V: Siebert (német)
JUVENTUS: Szczesny – Cuadrado, Danilo, De Ligt, Alex Sandro – McKennie (Kulusevski, 62.), Bentancur (Rabiot, 83.), Arthur (Ramsey, 83.), Bernardeschi (Chiesa, 62.) – Dybala (Morata, 62.), C. Ronaldo. Vezetőedző: Andrea Pirlo
FTC: Dibusz – Blazic, Frimpong, Dvali – Lovrencsics G. (Botka, 74.), Sigér D. (Laidouni, 74.), Somália, Heister – Zubkov (Isael, 70.), Uzuni, Nguen (F. Boli, 70.). Vezetőedző: Szerhij Rebrov
Gólszerző: C. Ronaldo (35.), Morata (90+2.), ill. Uzuni (19.)