Belenenses 2021Getty Images

„Elfogyott” a profi csapat – félbeszakadt a meccs

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 10 000 Ft bónusz + 10 000 Ft ingyen fogadás vár Rád! Regisztrálj most!

Ilyen is ritkán fordul elő a profi futballban: félbeszekadt a meccs, mert „elfogyott” az egyik csapat. A portugál élvonalban a Belenenses eleve csak kilenc játékossal tudott kiállni a Benfica elleni lisszaboni derbire, mert a csapat keretét megtizedelte a koronavírus.

Összesen 17 futballista kapta el a betegséget és került karanténba, ám a mérkőzést nem lehetett elhalasztani. A Belenensesnek mindössze kilenc játákosa maradt, ennyien álltak ki a találkozóra – az egyik cserekapus középpályásként szerepelt.

A cikk lejjebb folytatódik

Nem csoda, hogy a szünetben már 7–0 volt a Benfica javára. A félidő után aztán csak hat mezőnyjátékossal érkezett vissza a pályára a hazai együttes, amelyből nem sokkal később a kapus is „megsérült”, így a bírónak le kellett fújnia a találkozót, mert a megengedett létszám alá csökkent az egyik csapat.

A meccs után Rui Cosata, a Benfica elnöke a portugál labdarúgás sötét fejezetének titulálta a történteket. Joaquim Evangelista a játékos-szakszervezet elnöke pedig elfogadhatatlannak nevezte az eseményeket.

A Sporting is megszólalt az ügyben és a rivális klub szerint a portugál futball hírneve sérült ezen a találkozón, az FC Porto pedig egyenesen az ország sportért felelős államtitkárát támadta, mondván, hogy a politikus tehetetlen.

unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

A Manchester United vasárnap a Chelsea vendége lesz és a sikere 6,10-szeres pénzt fizet..