barcelona-copa(C)Getty Images

Drámai végjáték, döntőben a Barcelona (VIDEÓ)

A mérkőzés előtt is szinte reménytelennek tűnt a Barcelona helyzete, a rendes játékidő hosszabbításában meg pláne: aztán jött Piqué és az utolsó pillanatban visszaadta a reményt csapatának.

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 10 000 Ft bónusz + 10 000 Ft ingyen fogadás vár Rád! Regisztrálj most!

A sevillai odavágó után ha nem is csodára, de mindenképp bravúrra készült Koeman csapata, máskülönben szembesülni kellett volna a fájdalmas ténnyel: ezt a szezont trófea nélkül zárja a katalán óriás. A bajnokág elúszóban, a PSG elleni Bajnokok Ligája nyolcaddöntő visszavágója csak formalitás, maradt a Király Kupa, a helyzet pedig sem tűnt biztatónak.

A 12.percben már reménykedhetett a Barcelona Dembele óriási gólját követően, ám ezt követően csupán kihagyott helyzetek , kapufa és mezőnyfölény jutott a katalánoknak.

A 73. percben minden eldőlhetett volna, büntetőhöz jutott Lopetegui csapata, ám Ter Stegen védte Ocampos rémes lövését, így a Barcelona tovább reménykedhetett a feltámadásban.

Amikor már úgy tűnt, hogy Ocampos hibája nem jár következményekkel, Piqué a 94. percben remek mozdulattal fejelte be Griezmann beadását. 2-0, jöhet a hosszabbítás.

A mentális előny mellett emberelőnyben futhattott neki a hosszabbításnak a Barcelona, miután a rendes játékidő 92.percében megkapta a második sárgáját Fernando egy lerántást követően.

A hosszabbítás ötödik percében minden eldőlt: Braithwaite fejesével a Barca 3-0-ra nyert, ezzel döntőbe jutott és megőrizte a reményét arra, hogy méltósággal, azzal trófeával fejezzen be egy olyan szezont, amely oly sok kudarccal járt eddig.

A végén még izgulhattak a gránátvörös-kékek egy tizenegyesgyanús szituáció miatt, ám a videózás után végül nem ítélt büntetőt a játékvezető, így maradt a 3-0-s végeredmény, a katalánok 2019 után ismét döntőt játszhatnak a Copa del Rey-ben.

A fináléban a Levante-Bilbao párharc győztesével fog játszani Koeman csapata.