Ilkay Gundogan Manchester City 2022Getty Images

Drámai csata, ötperces parádé – bajnok a Manchester City

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 10 000 Ft bónusz + 10 000 Ft ingyen fogadás vár Rád! Regisztrálj most! (x)

Elképesztő izgalmakat hozott az angol Premier League utolsó fordulója. A finist az élről váró Manchester City az Aston Villát fogadta, amelynek a kispadján a Liverpool egykori legendája Steven Gerrard ül, míg az Anfield Roadra a Wolverhampton érkezett. A képlet egyszerű volt: ha a City nem nyer, miközben a Liverpool győz, akkor a vörösök a bajnokok. Mindkét csapat vereségénél, illetve abban az esetben, ha csak 'Pool szerzett volna egy pontot, akkor is a City lett volna az első.

Ehhez képest sokkot kapott az Anfielden mindenki, amikor a 3. percben Neto góljával a Wolves szerzett vezetést, mert így ugye nem volt kérdés – a találatnál simán lennullázták a hazai védelmét a vendégek.

A Liverpool nagy fölényben volt, de nem tudott nagy helyzetet teremteni, de a 24. percben Mané egyenlíteni tudott, sőt a 37. percben Cash megszerezte a vezetést az Aston Villának Manchesterben.

A második félidőben a vörösök fölényben voltak a Wolves ellen, de nem jött össze a gól. Ellenben a 69. percben a volt liverpooli Coutinho megduplázta a birminghami előnyt.

Aztán a City megrázta magát és Gündogan kettő és Rodri góljaival a 76. és a 81. perc között fordított. Így aztán hiába szerzett gólt Liverpoolban Szalah, majd Robertson a két csapat párharcát végül a City nyerte. A Liverpool 3–1-es sikere kevés volt, hiszen a Manchester City 3–2-re győzött, így egy ponttal megelőzte a riválisát.

A harmadik, negyedik és ötödik pozícióban nem történt változás, a bronzérmesként záró Chelsea a vasárnapi utolsó körben 2-1-re legyőzte a vendég Watfordot, míg a negyedik Tottenham Hotspur 5-0-ra nyert az utolsóként végzett és kiesett Norwich City otthonában. Az ötödik Arsenal 5-1-re verte hazai pályán az Evertont. A hatodik és ezzel Európa-liga-induló Manchester United ugyan kikapott a Crystal Palace vendégeként, de mivel a hetedik West Ham United a Brighton otthonában veszített, az MU maradt a hatodik pozícióban, a West Ham pedig a Konferencia-liga-szereplést érő hetediken.

A forduló előtt még élvonalban maradást érő helyen álló Burnley most bukta el a PL-részvételét, ugyanis 2-1-re kikapott a vendég Newcastle Unitedtól, miközben a Leeds United 2-1-re nyert Brentfordban. Ezzel a Leeds az első osztályban maradt, a Burnley pedig a következő idényben a Championshipben szerepel majd.

A Premier League gólkirályi címén ezúttal ketten osztoznak, Szalah és a Tottenhamben szereplő dél-koreai Szon Hung Min ugyanis egyformán 23-23 alkalommal volt eredményes az idény során.