bbcsportbbcsport

Dráma Brightonban: öt hazai kapufa, 100. percben lőtt győztes gól

Az egész meccsen remekül játszó, öt kapufát lövő Brighton a 95.percben egyenlített. Mindhiába.

Trossard az első félidő 9. percében rögtön kapufát lőtt, majd a 21.-ben ismét, hogy aztán kilenc percel később csapattársa Adam Webstrer fejelt a lécre egy beadást. A 40. percig bírta a United, Bruno Fernandes szabálytalankodott, a jogos büntetőt pedig Neal Maupay lőtte be.

Nem sokáig örülhettek a hazaiak, még a félidő lefújása előtt egy szabadrúgást követően, Maguire rásegítésével Lewis Dunk lőtt a saját kapujába, így 1-1-es döntetlennel vonultak a felek az öltözőbe.

A második játékrész pedig talán a naptári év egyik legfordulatosabb és legigazságtalanabb 45 percét hozta Premier League-ben, amelyben annyi szerencsétlenség érte a Brightont, amennyi talán egy szezonra is elegendő lenne, nemhogy egy félidőre.

A 47.percben hiába fújt büntetőt a bíró, a videózás után visszavonta ítéletet. Tíz perccel később Rashford gyönyörű gólt lőtt, miután elfektette a fél védelmet, ezzel már a vendégeknél volt az előny.

A játék képe azonban a United vezető gólja után sem változott: továbbra is Graham Potter csapata dominált, míg a Vörös Ördögök erőtlenül és ötlettelenül futballoztak, míg a védelmük az egész meccsen sebezhető volt.

A 60. percben negyedjére is a kapufát találta el a Brighton, ezúttal Solomon March volt a soros, de ezzel nem volt vége az elképesztő pechsorozatnak, a 75. percben ismét a léc segítette ki De Geát, ki más mint, Trossard révén, aki saját maga harmadik, csapata ötödik kapufáját lőtte ezzel.

A 95.percig kellett várni, hogy a hazaiak nyomása egyenlítést érjen: az egész meccsen szervezetlen manchesteri védelem ismét csődöt mondott, March pedig közelről a kapuba fejel, ezzel 2-2.

De ez nem az a délután volt, amikor Fortuna a kisebb csapat kezét fogta. A United szöglethez jutott, bőven az eredetileg jelzett hosszabbításon túl, a betekert labdát Maguire fejelte, amibe Maupey kézzel ért bele, videózást követően pedig büntetőt ítélt a játékvezető. Úgy tűnt, hogy a szögletet követően már lefújta a találkozót Kavanagh, ám a tizenegyest így is elvégezhette Bruno Fernandes, amit magabiztosan belőtt.

A Manchester United elképesztő szerencsével nyert 3-2-re és az biztos, hogy egy darabig még hallani fogunk a meccs utóéletéről. Nehéz is lenne elfelejteni a történteket.