Bundesliga: botlott a Bayern, nyert a Leipzig, pontokat vesztett a Hertha

Nyerj 8 milliót az Unibeten! Tippeld meg a mai Real-Barca első gólszerzőjét és pontos idejét és vidd a pénzt

A második helyen álló Lipcse nyert, a címvédő és listavezető Bayern München viszont csak döntetlent játszott a német labdarúgó–bajnokság 28. fordulójának szombati játéknapján.

A kezdőjükben két magyarral, Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló lipcseiek már a Werder Bremen elleni első félidőben eldöntötték a három pont sorsát, ugyanis a spanyol Dani Olmo, valamint a norvég Alexander Sörloth két góljával 3–0–ra vezettek. Utóbbi második találatát a magyar védő készítette elő. A csapat harmadik magyarja, Szoboszlai Dominik továbbra sem bevethető.

A Bayern – amely szerdán a Bajnokok Ligájában hazai pályán kikapott a Paris Saint–Germaintől a negyeddöntő első felvonásán – ugyan Jamal Musiala találatával vezetett az Union Berlin ellen, végül meg kellett elégednie a döntetlennel. A bajorok előnye így öt pontra csökkent a lipcseiekkel szemben.

A Dárdai Pál edzette Hertha BSC négygólos döntetlent játszott vendégével, a Borussia Mönchengladbachhal úgy, hogy Yann Sommer kiállítása miatt a fővárosiak a 13. perctől emberelőnyben voltak, Dárdai Márton végigjátszotta az összecsapást.

Bayern München–Union Berlin 1–1 (0–0)
Hertha BSC–Borussia Mönchengladbach 2–2 (1–2)
Werder Bremen–RB Leipzig 1–4 (0–3)
Eintracht Frankfurt–VfL Wolfsburg 4–3 (2–1)
Arminia Bielefeld–SC Freiburg 1–0 (0–0)