SzoboszlaiMagyar Nemzet

Briliáns: Szoboszlai Dominik főszereplésével jutott tovább a Lipcse! – VIDEÓ

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

Az Willi Orbánnal és Szoboszlai Dominikkal felálló RB Leipzig a Hoffenheimt fogadta a Német Kupa nyolcaddöntőjében.

A találkozót a hazaiak kezdték jobban, Emil Forsberg és Konrad Laimer góljaival gyorsan kétgólos előnyre tettek szert. A vendég Hoffenheim a második félidő 76. percében Kasper Dolberg találatával egyenlített, és volt labdája az egyenlítéshez is.

A 84. percben azonban végleg eldőlt a mérkőzés, Szoboszlai Dominik egy remek ritmusváltást követően passzolt Yussuf Poulsennek, aki kiugratta Timo Wernert, a német válogatott csatár pedig egy az egyben nem hibázott. 3–1.

A magyar válogatott játékos remek megindulása 3:59-nél nézhető vissza:

Az RB Leipzig a negyeddöntőben a Nürnberg–Düsseldolf párharc győztesével találkozik.