Kingsley Coman Bayern Munich 2020-21Getty Images

BL: Szoboszlai ziccert hibázott, kikapott a Salzburg

A Bayern bejutott a 16 közé, a Real Madrid előzött, a Liverpool beleszaladt otthon a zakóba – BL-szerda összefoglaló.

Szoboszlai Dominik a BL-ben gólt szerzett a Lokomotiv Moszkva és az Atlético Madrid ellen is, ám a Bayern ellen Münchenben nehezebb feladatnak tűnt, hogy betaláljon. Ehhez képest a 34. percben óriási ziccerbe került a magyar játékos, ám nem találta el jól a labdát.

A 42. percben Robert Lewandowski kegyetlenebb volt és közelről a Salzburg kapujába passzolt.

A második félidő sem kezdődött valami jól, hiszen Szoboszlai Dominik labdavesztése után megindult a Bayern és a támadás végén Kingsley Coman megduplázta a hazai előnyt.

A 66. percben felvillant egy piros lap és némi remény a Salzburg előtt. Roca kapta meg a második sárgáját, de ez nem hozott változást a mérkőzésen, sőt két percre rá Sané háromra növelte a hauai előnyt.

A szépítésre a 73. percig kellett várni, amikor Mergim Berisha közeről passzolt a Bayern kapujába.

Ezzel Szoboszlai Dominiknak véget ért a mérkőzés, mert le is cserélték ebben a percben. Mivel az Atlético–Lokomotiv meccs 0–0 lett, a címvédő megnyerte a csoportot, de a Salzburgnak is van még esélye a továbbjutásra.

A nap másik rangadóján a Real Madrid az első félidőben vezetést szerzett az Inter ellen Milánóban: Eden Hazard a 7. percben 11-esből volt eredményes.

A 33. percben Vidal második sárgával kiszállt a meccsből, így az 59. percben Rodrygo lényegében eldöntötte a meccset a második madridi góllal.