FTC-UTEMTI

BL forma a magyar derbin

Hiába küzdött az Újpest, a Ferencváros magabiztos 2-0-ás győzelmet aratott a 230. derbin az OTP Bank Liga 7. fordulójában.

A Barcelonából visszatérő Ferencváros az Újpest ellen folytatta jó formáját, lendületesen és magabiztosan kezdett, az első öt percben nem sokszor birtokolta a lila-fehér gárda a labdát. A hangulatra nem lehetett panaszkodni, nagy volt az érdeklődés, és ennek során a szurkolás is derbihez méltó volt, nem maradhatott el a pirotechnika is.

Az Újpest a 7. percben indított támadást először, viszont les lett a vége. A hazaiak is kezdeményeztek párszor, viszont a pontot ők sem tudták az i-re feltenni.

Az első veszélyes helyzet az újonnan igazolt Robert Mák nevéhez fűződik, Pajovicnak bizony a helyén kellett lennie. Mindkét félnek voltak kisebb megingásai a védelemben, de a hibákat sikerült korrigálni, mind újpesti, mind ferencvárosi oldalon.

A 20. perc után kezdett a meccs pikánsabb hangulatúvá válni, megszaporodott a komoly helyzetek száma. A 30. percben Simon Krisztián jutott ajtó-ablak helyzethez, ami úgy látszott, hogy botladozva is megvan, de Heister hősiesen mentett. A félidő első felét a lila-fehérek csak-csak átvészelték, a második felére viszont megrázták magukat. Perosevic lesérült, helyére Beridze érkezett.

A pillanatnyi emberelőnyt kihasználta a Fradi, Lovrencsics remek beadását Tokmac fejelte be a hálóba. 1-0

A kapott gól nem törte meg az Újpest kedvét, sőt feltüzelte, a frissen beállt Beridze fejését Dibusznak sikerült hárítania. A lila-fehérek lendületesen játszották le a maradék perceket, és próbálták a szünet előtt a hátrányt gyorsan ledolgozni.

Amilyen lassan telt az első negyed óra, olyan gyorsan az utolsó 15 perc, kár is volt lefújni.

Átmentette a második játékrészre lendületességét az Újpest, és küzdött az egyenlítésért. A 60. percben a Fradi megduplázta előnyét, Somalia egy szöglet után fejelt, hét és fél év után újra gólt szerezve a zöld-fehérek színeiben. 2-0

Az újabb gól után az Újpest lendülete megrekedt, a Ferencváros vette át az uralmat a pályán, és hajtottak a harmadik gólért, ellenfelük pedig a szépítésért legalább. A vendégek törekvése egy tizenegyest hozott össze, Dibusz hibázott, Bacsát borította fel. Tallo viszont nem tudott a lehetőséggel élni: a büntetőt jóval a kapu fölé rúgta, maradt a 2-0.

A hajrában próbálkozott mindkét csapat, előbbi az előny megnöveléséért, utóbbi a szépítésért. A végén elszabadultak az indulatok, Frimpong teljesen feleslegen szabálytalankodott, Bacsa fejberúgása pirosat ért. Több gól azonban nem esett, maradt a 2-0.