Jordi Alba Barcelona 2022-23Getty Images

Barcelona egyik fele a legendáitól, a másik az élvonaltól búcsúzott

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

Háromgólos győzelem után búcsúztak el a már bajnok Barcelona szezon végén távozó legendái a hazai közönségtől a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 37. fordulójának vasárnapi mérkőzésén. Eldőlt az is, hogy a város másik csapata, az Espanyol elköszön az első osztálytól.

A Barnsley-Sheffield Wednesday rájátszáson a hazai győzelem 3.55, a döntetlen 3.30, a vendég siker pedig 2.15-szörös szorzóval fogadható.(x)

A Barcelona a középmezőnyben állomásozó Mallorcát fogadta, és Ansu Fati duplájával már az első félidőben kétgólos előnybe került. A második játékrészben még Gavi is bevette a kaput – beállítva ezzel a végeredményt: 3–0 –, majd a szurkolók elköszöntek a szezon végén távozó Jordi Albától és Sergio Busquetstől.

Noha 2–1-re kikapott az Atlético Madrid vendégeként, biztossá vált a Real Sociedad Bajnokok Ligája-indulása. Ellenlábasa, a Villarreal ugyanis ugyanilyen arányú vereséget szenvedett a Rayo Vallecano ellen, és már nincs esélye odaérni a negyedik helyre.

A kieséstől továbbra is fenyegetett Valencia hazai pályán 2–2-re végzett az Espanyollal, amely ezzel elbúcsúzott a spanyol élvonaltól.