Thomas Partey Granit Xhaka Arsenal 2022-23Getty

Az Arsenal nyerte a londoni rangadót

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft bónusz + 10 000 Ft ingyen fogadás vár Rád! Regisztrálj most! (x)

A válogatott szünet után rögtön egy csúcsrangadóval tért vissza a Premier League: a listavezető Arsenal a dobogó harmadik fokát birtokló Tottenham csapatát fogadta szombaton kora délután. Mindkét csapat remek formában várta az összecsapást: a vendégek veretlenül érkeztek az Emirates stadionba, az Arsenal pedig bár elbukta a mostani szezon első rangadóját (a Manchester United ellen 3-1-re), de Ödegaardék gyakorlatilag az első forduló óta az élen állnak.

Az Arsenal kezdte jobban az összecsapást, Martinellit már a 3. percben Lloris és a kapufa akadályozta meg a gólszerzésben, a túloldalon Richarlison lövésénél védett nagyot Ramsdale. Az első negyedóra után inkább távoli lövésekkel jött az Arsenal, egy ilyenből pedig Partey bődületesen nagy gólt akasztott a vendégek kapujába a 20. percben (1-0).

Nem sokáig örülhetett azonban a hazai közönség. A kapott gól után magára talált a Spurs, a 29. percben Gabriel buktatta Richarlisont a 16-oson belül, a jogosan megítélt büntetőt Kane váltotta gólra (1-1).

Az egyenlítés után kontrákra állt be a Tottenham, és bár veszélyes megindulásokig eljutottak a vendégek, nem sikerült újabb gólt lőniük. A szünet után alig futottak ki a felek a pályára, máris újra vezetett az Arsenal. A 49. percben Saka távoli kísérletét még fogta Lloris, de a kipattanót Gabriel Jesus közvetlen közelről bepofozta (2-1).

Az újabb gól után magához ragadta a kezdeményezést az Arsenal, de a 62. percben Emerson butasága hozta közelebb a győzelmet az Ágyúsoknak. A brazil mellett elhúzott Martinelli, Emerson teli talppal hátulról az Achillesére lépett, Taylor egyből pirossal jutalmazta az esetet.

A 67. percben pedig végleg eldöntötte a 3 pont sorsát Arteta csapata: a végig aktív Martinelli szépen tálalt Xhaka elé, a svájci pedig nem hibázott 11 méterről (3-1).

A folytatásban az Arsenal már könnyen megtartotta az előnyét, így biztossá vált, hogy a 7. fordulót követően is az élen marad a londoni alakulat.

unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

A Manchester City-Manchester United bajnokin a hazaiak győzelme 1.38, a döntetlen 5.75, a vendégsiker 8.00-szoros szorzóval fogadható. (x)

Ki lesz a Liverpool következő vezetőedzője Jürgen Klopp nyári távozása után?