Lionel Messi Argentina Mexico World Cup 2022Getty

Argentína végül felőrölte Mexikót

Fogadj 20-szoros szorzóval Dani Olmo kaput eltaláló lövéseinek számára az Spanyolország-Németország vb találkozón, és szerezd meg a 20 ezer forintos bónuszt is! (x)

Igazi latin-amerikai rangadónak ígérkezett az Argentína-Mexikó összecsapás, a mérkőzés pedig ennek megfelelően óriási hangulattal kezdődött – mármint ami a lelátót illeti. A Szaúd-Arábia elleni kínos vereséget feledtetni próbáló argentinok öt helyen változtattak a kezdőcsapaton Mexikó ellen, de így is hiába alakítottak ki hatalmas mezőnyfölényt, és birtokolták kétszer annyi ideig a labdát, mint az ellenfél, a rengeteg hibával és a még több kemény belépővel tarkított első felvonásban nem sikerült helyzetet kialakítaniuk Messiéknek.

A lengyelek ellen meglehetősen masszív csapat benyomását keltő mexikóiak elsősorban Lozano gyorsaságában bíztak, és kontrákra rendezkedtek be, de a jól záró argentin középpálya és védelem mellett inkább csak a pontrúgásokban bízhattak. Az első félidő végén Vega szépen is lőtt kapura jó 23 méterről, de a jobb felsőbe tartó lövést Martínez magabiztosan védte.

A második félidőben kicsit nagyobb fokozatra kapcsoltak Messiék, épp a hétszeres aranylabdás szerezhetett volna vezetést, ám 22 méteres szabadrúgása csúnyán elkerülte a kaput az 52. percben. Jó 10 perccel később már jobban célzott: Di Maríától kapott remek labdát a PSG klasszisa, és szinte ugyanonnan, a kaputól 22 méterre állva kilőtte a bal alsó sarkot (1-0). Alig 10 perccel később Molina növelhette volna az előnyt, de üresen, kapásból jócskán fölé lőtt 17 méterről.

A játék képe a gól után se sokat változott, az argentinok akarata érvényesült, de nem kényeztették el a közönséget a csapatok. A hajrában aztán a 87. percben Enzo Fernández egy szögletet követően, nagyszerűen csavart Ochoa kapujába (2-0).

Győzelmével Argentína feljött a csoport második helyére, de a továbbjutás kérdése még nyitott a C jelű négyesben.

Argentína-Mexikó 2-0 (0-0)

Gólszerzők: Messi (64.), Fernández (87.)

unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

A Lengyelország-Argentína csoportmeccsen Lewandowskiék győzelme 9.00, a döntetlen 4.75, a dél-amerikaiak sikere 1.42-szeres szorzóval fogadható. (x)