FTC–MoldeMTI

A világ legjobb unalmas meccsén jutott be a BL-be a Ferencváros

Az idegenbeli 3–3 után, hazai pályán 0–0-t ért el a Molde ellen a Ferencváros, így 25 év után ismét bejutott a BL csoportkörébe!

Húsz percig nem történt semmi a mérkőzésen, de ez tulajdonképpen senki sem bánta a hazai oldalon, hiszen az idegenbeli 3–3 után minden 0–0-s állással töltött pillanat ajándék volt. A 20. percben Zubkov lőtt, de a gyenge kísérletet Linde könnyedén védte a kapu közepénél. Ezt követően Uzuni adott középre jobbról, de középen Nguen lemaradt a labdáról. Ezzel mindent össze is foglaltunk az első félidőből, mert semmi más nem történt. A csapatok ívelgettek, próbálkoztak, de helyzet nem volt.

A második félidő sem indult lendületesen, de előbb Hussain került helyzetbe és az ötös jobb sarkáról fölé lőtt, majd a Ferencvárosnál Zubkov került helyzetbe, de 12 méteres gyenge lövése után Linde mentett. A 76. percben Hestad került ziccerbe, de a hat méterről leadott lövését követően Dibusz szögletre mentett. A második félidőben fölényben volt a Molde, több alkalommal is volt lehetősége a gólszerzésre, a 87. percben például Brynhildsen lőtt a jobb alsó sarok mellé. Uzuni a hosszabbítás pillanataiban lőtt egy gólt, de még a VAR szerint is lesen volt.

A cikk lejjebb folytatódik

A Ferencváros hősiesen védekezett a második félidőben és idegenben lőtt gólokkal bejutott a BL-csoportkörbe.

FERENCVÁROS–MOLDE FK (norvég) 0–0

Groupama Aréna, zárt kapuk mögött. V: Kuipers (holland)
Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics G., Botka, Blazic, Heister – Sigér D. (Laidouni, 79.), Haratin, Somália (A. Frimpong, 87.) – Uzuni, Nguen (Isael, 79.), Zubkov. Vezetőedző: Szerhij Rebrov
Molde: Linde – Pedersen, Gregersen, Ellingsen, Haugen – Aursnes, Hussain (Omoijuanfo, 83.) – E. Hestad, Wolff Eikrem, Knudtzon (Brynhildsen, 64.) – L. James. Vezetőedző: Erling Moe