RODRYGO REAL MADRID Getty Images

A Real Madrid hosszabbításban gyűrte le az Atléticót a kupaderbin

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

A Copa del Rey negyeddöntőjében a két madridi gigász, a Real és az Atlético csapott össze a Santiago Bernabéu Stadionban.

A találkozót nem csak a két együttes közötti rivalizálás miatt övezte feszültség, hanem mert a Matracosok drukkerei egy Vinicius-bábut akasztottak fel a főváros egyik hídjára, ami nem kis felháborodást okozott Madrid mindkét felén, ráadásul a vendég szurkolók mindössze néhány száz jegyet kaptak a stadionba.

A találkozó első játékrésze mindössze 1-1 kapura tartó lövéssel zárult, s ebből Simeone csapata jött ki jobban, amely a 19. percben vezetést szerzett, egy remek akció végén Koke ívelt Molinához, aki egyből centerezett, az üresen érkező Morata pedig a kapuba passzolt.

A Blancók próbálkozása egy Valverde-lövésben merült ki, ami nem okozott gondot Oblaknak, Kroos éles szögből leadott szabadrúgása már annál inkább, az Atlético kapusának mentségére szólva a labda Moratán megcsúszott, ezért nyúlt mellé, de a helyzet Militaót is meglepte, akinek a fejéről az üres kapu torkából a lelátóra vágódott a játékszer.

A szünet után Benzema is észre vétette magát, bal lábas lövését Oblak éppen Vinicius elé ütötte, aki lövés helyett átvette a labdát, így a visszaérő védők fel tudtak szabadítani, majd az Aranylabdás támadó kemény lövését blokkolta Hermoso.

A 73. percben Griezmann bombázott rá egy szabadrúgást 17 méterről, amit Courtois nagy bravúrral szögletre tolt.

A 79. percben egyenlített a Real, a csereként beálló Rodrygo indult meg középen, kicselezett négy (!) vendég játékost is, majd Oblak lábai mellett a jobb alsóba lőtt.

A ráadásban Depay próbálkozott még kétszer, de előbb Courtois védett, majd a támadó célzott rosszul, így jöhetett a kétszer tizenöt perc hosszabbítás, amelynek első játékrésze Vinicius és Savic csatájáról szólt, amiből a brazil jött ki győztesen, ugyanis előbb mindketten besárgultak, majd az Atlético védője két perccel később a másodikat, így a pirosat is megkapta.

Hamar gólra váltotta emberelőnyét Ancelotti együttese, a 104. percben Asensio jobb oldali lapos beadása Vinicius luftján keresztül Benzemához került, aki a hosszú oldalnál a jobb alsóba lőtt.

A kegyelemdöfést Vinicius vitte be a 121. percben, így a Real Madrid jutott az elődöntőbe.

Copa del Rey, negyeddöntő:
Real Madrid-Atlético Madrid 3-1
gól: Rodrygo (79.), Benzema (104.), Vinicius (120+1.) ill. Morata (19.)

unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

A Real Madrid-Real Sociedad bajnokin a hazaiak győzelme 1.68, a döntetlen 4.10, a vendégsiker 5.20-szoros szorzóval fogadható. (x)