Manchester CityGetty Images

A Manchester City fordított, majd leiskolázta a Liverpoolt

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

4-1-es győzelmet aratott a Manchester City a Liverpool ellen az angol Premier League 29. fordulójában.

Bajnoki hangulatban kezdődött a mérkőzés, habár már csak a hazaiak vannak versenyben a végső győzelemért. Míg a Liverpool hullámzó teljesítménye miatt azért küzd, hogy jövőre is kijusson egy európai kupaversenyre, addig a Manchester Citynek Haaland pótlásával kellett foglalkoznia.

Az első negyedórát a egyértelműen a hazaiak kezdték jobban, Ilkay Gündogan, Rodri és Riyad Mahrez is eleresztett egy-egy nagyobb lövést. A vezetést azonban a 17. percben a Liverpool szerezte meg: Diogo Jota lépett ki a leshatárról a felezővonal után Alexander-Arnold indítását követően, majd a 16-oson belülre vezette a labdát, innen pedig visszatette lövésre Salahnak, aki 13 méterről belőtte a kapu jobb oldalába. 0-1

A City ezután újra a kezébe vette a meccset és 10 percen belül már újból egyenlő volt az állás. Szépen forgatta át a labdát Mahrez jobbról egészen a másik oldalra Jack Grealishnek. Az angol támadó pedig tökéletesen passzolta be a labdát a középen védő nélkül érkező Julian Alvareznek. Az argentin nem rontott. 1-1

Az első félidő utolsó negyedében már csak a mezőnyjáték volt a fontos, nagy helyzeteket nem alakított ki egyik alakulat sem. A félidő a játékvezető technikai eszközeinek hosszabb cserélése után kezdődött meg. Az öltözőből egyértelműen a City játékosai jöttek ki felkészültebben. A 46. percben Álvarez indította gyönyörűen Mahrezt a jobb szélen, aki jobbal középre tette az első gólhoz hasonlóan szintén védő nélkül futó Kevin De Bruynének, a belga játékosnak pedig csak az üres kapuba kellett passzolnia a labdát, miután a kivetődő Alisson nem tudta azt elérni. Az algériai játékos ezzel megelőzte Didier Drogbát, és 56 assziszttal a legtöbb élvonalbeli gólpasszt szerző afrikai játékos lett. 2-1

7 perccel később már újabb hazai gólt ünnepelhettek a szurkolók. Ekkor Álvarez lövését még blokkolni tudta Alexander-Arnold, azonban a védőről lepattanó labdát Gündogan vette át, majd helyezte be a hálóba. 3-1

A Liverpool próbált visszajönni a meccsbe, de egy Cody Gakpo megpattanó lövésén kívül nem jutott nagyobb sansz a vendégeknek. Jürgen Klopp négyet is cserélt a 70. percben, azonban pár perc múlva újabb gól miatt volt jókedve a City drukkereknek. A 74. percben Grealish ugratta ki De Bruynét, aki visszatette társának a játékszert, az angol játékos pedig 10 méterről becsúszva a bal alsó sarokba lőtt! 4-1

Pep Guardiola játékosai elfolytottak minden akciót, amit a liverpooliak kezdeményeztek volna, így kezükben tartották a meccset. A végeredmény végül 4-1-es hazai sikerrel fejeződött be.

Jürgen Klopp csapata egy nehéz sorozat első meccsén van túl, pont nélkül. A Liverpoolnak a következő meccse a listavezető Arsenal ellen lesz, akiknek a szemük már a bajnoki trófeán van. A Manchester City pedig meggyőző játékkal húzta be a három pontot és tapad az Ágyúsokra a tabellán.

unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

A Newcastle United-Manchester United bajnokin a hazai győzelem 2.43, a döntetlen 3.50, a vendég siker 3.05-szörös szorzóval fogadható.(x)