Jordan Henderson Liverpool 2021Getty

A Liverpool nyerte a Mersey-parti derbit

Naponta új játék és nagy nyeremény vár az Unibet Adventi naptárában! Regisztrálj most!

A Liverpool az Evertonhoz látogatott a Premier League 14. fordulójában. A Goodison Parkban rendezett mérkőzést a vörös mezes Liverpool kezdte jobban, Robertson visszapasszából Henderson lőtt gólt egy csodálatos tekerés után. Nem sokkal később megint Henderson volt az egyik főszereplő, a középpályás mélységi indításával lépett ki Mohamed Szalah, és váltotta gólja az egy az egy elleni szituációt. De a liverpooli kékek nem adták fel, és Richarlison indítását követően Gray szépített. 1–2. Így mentek a csapatok a szünetre.

A második félidő 64.percében Mohamed Szalah csapott le a labdára Coleman hibáját követően, és gyalogolt be vele Pickford kapujába. 1–3. A 79. percben pedig végleg eldőlt az összecsapás, Andy Robertson passzával Diogo Jota fordult be Allan mellett, és szerzett éles szögből egy pazar találatot, ezzel beállítva a 1–4-es végeredményt.

Jürgen Klopp tanítványai győzelmükkel továbbra is harmadik helyen állnak a tabellán, tapadva a Chelseare és a Manchester Cityre.

Everton–Liverpool 1–4

gólszerzők: Gray (38.) illetve Henderson (8.), Szalah (19,64.), Jota (79.)

unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

A Wolves–Liverpool angol bajnokin a hazai győzelem 7.00, a döntetlen 4.80, míg a vendég siker 1.48-szoros pénzt fizet.

Ki lesz a Liverpool következő vezetőedzője Jürgen Klopp nyári távozása után?