eintracht-frankfurt-europa-league-18052022getty

A Frankfurt nyerte az Európa-ligát

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 10 000 Ft bónusz + 10 000 Ft ingyen fogadás vár Rád! Regisztrálj most! (x)

A mérkőzést német csapat kezdte nagyobb lendülettel, amelyet az sem tört meg, hogy Rodét vérző feje miatt hosszú perceken át kellett ápolni. Ennek megfelelően először a skótok hálóőrének akadt védenivalója, majd a 20. percben már bravúrra volt szüksége, hogy megóvja kapuját a góltól. A Rangers 25 perc után viszont átvette az irányítást, amit azonnal egy helyzet jelzett, de Aribo ekkor még célt tévesztett. A szünetig hátralévő időben hiába játszott fölényben a skót csapat, ugyanúgy nem tudta gólra váltani, ahogy korábban a riválisa sem.

A második félidőt ismét a németek kezdték jobban, közel jártak a vezetés megszerzéséhez, de ezúttal hamarabb alábbhagyott a lendületük, ugyanis tíz perc elteltével már inkább a szigetországiak diktálták a tempót a közel 30 fokos hőségben és az 57. percben Sow röviden fejelt a saját kapuja felé egy labdát, amelyre Aribo csapott le, majd a kifutó Trapp mellett a kapu jobb oldalába helyezett Hátrányban azonnal magasabb sebességi fokozatba kapcsolt az Eintracht, amely a 69. percnen egyenlítet: Kostic a bal oldalról laposan lőtt középre, a jó ütemben berobbanó Borre pedig két védőt megelőzve lőtt közelről a kapu jobb oldalába

Ezt követően bár az iram nem esett vissza, mindkét fél óvatosabb lett, így helyzet sem adódott a játékosok előtt. A hajrára érezhetően elfáradtak az együttesek, így kettészakadt a pálya, a középpályát rendre sikerült átjátszani, ennek ellenére a rendes játékidőben egyik csapat sem tudta eldönteni a találkozót.

A hosszabbításban nem változott a játék képe, hiába jutottak el a csapatok az ellenfél kapujáig, a fáradtságtól rendre hiba csúszott a befejezésekbe. Bár mindkét fél cserékkel próbált frissíteni, de az összképben nem történt változás: két kimerült gárda küzdött egymással. A ráadás első felében valamelyest a frankfurtiak, a másodikban a glasgow-iak voltak kezdeményezőbbek. A meccslabda a Rangersé volt, de Trapp hatalmas bravúrral hárított a 118. percben, így a kétszer 15 perc alatt nem született újabb gól, azaz a 11-esek döntöttek, ebben pedig a hibátlanul célzó Eintracht Frankfurt bizonyult jobbnak – a skótok közül Ramsey kapu közepébe tartó lövését Trapp lábbal hárította a negyedik párban.

A német csapat 1980-ban a sorozat elődjének tekinthető UEFA Kupa elhódítása után ért ismét csúcsra a nemzetközi porondon, míg a skót csapatok mind a négy eddigi fináléjukat elveszítették a második számú kupasorozatban, amelyben a Rangers 2008 után maradt alul ismét.

Az Eintracht Frankfurt diadalának köszönhetően a következő idényben a Bajnokok Ligája főtábláján szerepelhet.

Eintracht Frankfurt (német)–Glasgow Rangers (skót) 1–1 (0–0, 1–1, 1–1) - 11-esekkel: 5–4
Sevilla, Ramón Sánchez-Pizjuán Stadion, 38 842 ezer néző, v.: Slavko Vincic (szlovén)

Eintracht Frankfurt: Trapp – Tuta (Haszebe, 58.), Toure, Ndicka (Lenz, 100.) – Knauff, Sow (Hrustic, 106.), Rode (Jakic, 90.), Kostic – Lindström (Hauge, 72.), Kamada – Borre

Glasgow Rangers: McGregor – Tavernier, Goldson, Bassey, Barisic (Roofe, 117.) – Jack (Davis, 74.), Lundstram – Kent, Wright (Sakala, 74.; Ramsey, 117.), Kamara (Arfield, 91.) – Aribo (Sands, 101.)

Gólszerzők: Borre (69.), illetve Aribo (57.)

Sárga lap: Aribo (62.), Wright (73.)