BROUGHT TO YOU BY
THOMAS MÜLLER KINGSLEY COMAN BAYERN MÜNCHEN CHAMPIONS LEAGUE 08122021Getty Images

A Barcelona kiesett Bajnokok Ligájából!

Naponta új játék és nagy nyeremény vár az Unibet Adventi naptárában! Regisztrálj most! (x)

A Bayern München hazai pályán fogadta a Barcelonát a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó, 6. fordulójában. A képlet egyszerű volt, a Barcelonának nyernie kellett, hogy biztosan a csoport második helyén végezzen, és ezzel kvalifikálja magát a BL egyenes kieséses szakaszára. A Bayern München pedig már biztos csoportelsőként várta a találkozót.

Az üres Allianz Arénában rendezett mérkőzést lelkesen kezdte a Barcelona, azonban egyik alapemberüket, Jordi Albát már a 31. percben elvesztették, a rutinos balhátvédet sérülés miatt le kellett cserélni. Ez mintha megviselte volna a katalánokat, és 10 perc alatt komoly bajba is sodorták magukat. Először Thomas Müller fejelt egy gólt Robert Lewandowski baloldali beadásából, majd Leroy Sané gondolt egyet, és akasztott egy hatalmas bombát közel 30 méterről Ter Stegen kapujába. 2–0.

A fordulást követően sem változott a játék képe, aminek meg lett az eredménye, Alphonso Davies mentette meg a labdát az alapvonalon, középen pedig érkezett Musiala, és passzolta be az üres kapuba. Ezzel a bajorok végleg megpecsélték a gránátvörös-kékek sorsát. Mivel több gól már nem született a mérkőzésen, így a Bayern München 3–0-ra nyert, és kiejtette a Barcelonát a BL-ből.

A katalánok csak abban az esetben juthattak volna tovább egy müncheni vereséggel, ha a Dinamo Kijev meg tudja verni idegenben a Benficát, azonban a piros-fehérek már az első félidő elején elintézték a mérkőzést, hiszen gyorsan berámoltak két gólt az ukránok kapujába. Mivel a portugálok meg tudták tartani a 2–0-s előnyt, így ők mentek tovább a Bayern mögött csoport másodiként. A Barcelona a csoport harmadik helyén végzett, és az Európa-ligában folytathatja.

Dinamo Kijev 1 pont

– Amennyiben a csapatok azonos pontszámmal végeznek, a sorrendről az egymás elleni meccsek eredménye dönt. –

unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

A Ferencváros-Bayer Leverkusen meccsen a hazai győzelem 4.25, a döntetlen 3.85, míg a vendég siker 1.80-szoros pénzt fizet. (x)