ZlatanGetty

10 év után nyert a Milan Nápolyban

Az olasz élvonalbeli Serie A-ban a Milan a duplázó Zlatan Ibrahimovic vezetésével 3–1-re nyert a Napoli vendégeként a 8. forduló záró mérkőzésén.

Az első gól a 20. percben érkezett: Theo Hernández bal oldali beadása után Zlatan Ibrahimovic 14 méterről remekül csúsztatta a labdát a kapu bal alsó sarkába. 0–1

Az 54. percben egy kontra végén Rebic balról emelte középre a labdát, amelyet a berobbanó Ibrahimovic nagyon közelről, jobb térddel közvetlenül a léc alá bombázott. 0–2

Tíz perccel később, szépített a Napoli: Mário Rui bal oldali lapos beadása után Dries Mertens áthámozta magát Alessio Romagnolin, majd jobbal a kapu bal oldalába lőtte a labdát. 1–2

A 65. percben Tiemoué Bakayoko a második sárga lapját is megkapta Paolo Valeritől, így emberhátrányba került a Napoli.

A mindent eldöntő gól a 95. percben esett: a csereként pályára lépő Jens Hauge köszönt be, megszerezve ezzel az első gólját az olasz bajnokságban. 1–3

Ezzel a győzelemmel a Milan tíz év után szerzett ismét három pontot a Napoli vendégeként. A három ponttal pedig vissza is vette a tabellán a vezetést a Sassuolótól.

Olasz Serie A 8. forduló

Napoli - Milan 1–3  (Mertens 63., ill. Ibrahimovic 20., 54., Hauge 90+5.)

Korábban:

Fiorentina–Benevento 0–1 (Improta 52.)
Roma–Parma 3–0 (Mayoral 28., Mhitarjan 32., 40.)
Internazionale–Torino 4–2 (A. Sánchez 64., R. Lukaku 67., 84. – a másodikat 11-esből, L. Martínez 90., ill. Zaza 45+2., Ansaldi 62. – 11-esből)
Sampdoria–Bologna 1–2 (Thorsby 7., ill. Regini 44. – öngól, Orsolini 52.)
Hellas Verona–Sassuolo 0–2 (Boga 42., Berardi 76.)
Udinese–Genoa 1–0 (De Paul 34.)
Crotone–Lazio 0–2 (Immobile 21., Correa 58.)
Spezia–Atalanta 0–0
Juventus–Cagliari 2–0 (C. Ronaldo 38., 42.)