Mintha megállt volna az idő a gyönyörű afrikai városban: Aszmara olyan, mint a ’30-as évek Európája

20. századot idéző építészetéért 2017-ben az UNESCO a világörökség részévé nyilvánította.

Aszmara Afrikában
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Afrika szarvában található Aszmara, Eritrea fővárosa, ami a világ egyik legkiválóbb 20. századi építészeti gyűjteményével büszkélkedhet, amiért 2017-ben az UNESCO a világörökség részévé nyilvánította.

Aszmara nem csupán tengerszint feletti 2325 méteres magasságával emelkedik ki az átlagos nagyvárosok közül. A 20. századi építészeti öröksége gyarmati éveit idézi meg: Olaszország 1890-ben gyarmatosította az országot, innentől pedig számos épületet emeltek 1941-ig, amikor elűzték őket a brit erők. 

Aszmara, a 20. századi építészet múzeuma

Az európaiak rengeteg modernista épületet hagytak maguk után, amik főképp a racionalista, futurista és art-deco stílusokat képviselik. A függetlenedést követő évtizedekben kialakult politikai konfliktusok megakadályozták a nemzet fejlődését, megtartva azt a képet, amely az 1900-as évek első felének Európáját idézi. Így Aszmara városa olyan, mint egy hatalmas építészeti múzeum.

A cikk az ajánló után folytatódik

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

(Képek: Wikipedia)

Ezt is szeretjük