A balesetet okozó, rövidnadrágos nők sztorija teljesen más, mint hittük

Valójában semmi sem igaz a történetből, amit a legtöbben a fotóhoz társítanak: az egész csak legenda.

Legenda egy fotóról
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A digitalizáció és az internet korában gyakran előfordul, hogy valahonnan előkerül egy akár százévesnél is régebbi fotó, és lassan, de biztosan terjedni kezd. Jó esetben a hozzá fűződő sztori valóságtartalma sem változik, gyakrabban viszont a romantikus elképzelések és a lájkvadászat következtében az eredeti információ elvész, és helyette valami sokkal jobban csengő, szenzációgyanús történet társaságában válik híressé az adott felvétel. Így történt ez az alábbi, 82 éves fotóval is.

Rengeteg helyen olvasható a neten, hogy a képen látható hölgyek voltak az első nők, akik nyilvánosan viseltek rövidnadrágot, nagy felfordulást okozva ezzel a járókelők körében: férfiak csoportjai álltak meg bámészkodni, más pedig ámulatában nekivezette az autóját egy lámpaoszlopnak. Az igazság azonban ennél sokkal prózaibb, ráadásul nem is ez az egyetlen fotó, ami akkor készült. Nézd meg a többit is, és ismerd meg a valós történetet!

Kiemelt kép: Getty Images.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a cancel culture, azaz az eltörléskultúra került terítékre. Mikor született meg, és mit jelent a cancel culture kifejezés? Miért veszélyes jelenség? Kik azok a híres személyek, akik érintettek? Honnan tudjuk, hogy valósak-e az ellenük felhozott vádak? Hogyan befolyásolja az eltörléskultúra a stand up comedy műfaját?

Promóció

Ezt is szeretjük