Ritka pillanatot kapott el a fotós a nagyvárosban: talán csak ő vette észre

Hiába élnek egyre többen a városokban, alighanem soha nem volt még annyi magányos ember a földön, mint napjainkban.

Fekete-fehér fotózás
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Bár a fotózás hatalmas változásokon ment keresztül a fényképezőgép megjelenése óta, a fekete-fehér képek a mai napig fontos szerepet töltenek be. Talán azért, mert néha sokkal erőteljesebben kifejezik a valóságot a színesekhez képest.

A londoni Alan Schaller szívének különösen kedves a szürkeárnyalatos technika, így hosszú évek óta gyakran készít absztrakt felvételeket az emberi élet szélsőségeiről és valóságáról. Munkáit többek között publikálta már a Guardian, a New York Times, a Washington Post és a Financial Times.

Fekete-fehér fotózás

A művész szerint a tarka árnyalatokkal elsősorban hangulatokat lehet visszaadni, nélkülük viszont könnyebb a fényekre és a formákra helyezni a hangsúlyt. Schaller rátalált a színek világa mögött egy formákra, térre és kontrasztra letisztult világra, amely erőteljesebben és lényegre törőbben fejezi ki a természet egyszerűségét. Képei megmutatják, hogy élhetnek akár millióan is egy városban, mégis előfordul, hogy az ember teljesen egyedül van.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Kiemelt kép: Getty Images.

Ezt is szeretjük