18

Csak felnőtteknek!

Az általad letölteni kívánt tartalom a hatályos jogszabályok szerint a kiskorúakra káros hatással lehet. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz ne férjen hozzá kiskorú, használj szűrőprogramot!

Ilyen az élet a világ legnagyobb bordélyában: tizenkét emeletes házban szolgálják ki a kuncsaftokat

Kölnben épült fel a világ legnagyobb bordélyháza, a Pascha.

Pascha, a világ legnagyobb bordélya

A prostitúció már az ókortól jelen van az emberek életében, sőt megdöbbentő módon még a valláshoz is kapcsolódik a korai története. Akkoriban ugyanis előfordult, hogy a templomok fizető vendégeit az örömlányok segítségével emelték „isteni állapotba”.

Bár azóta már sok évszázad eltelt, a prostitúció a mai napig virágzik. Sok helyen azonban nem is a pénz- vagy örömszerzés a fő motiváció, a lányokat ugyanis gyakran kényszerítik a szolgáltatásokra. 

Ilyen a világ legnagyobb bordélya, a Pascha

Ha bordélyokra gondolunk, sokaknak Amszterdam piros lámpás negyede, valamint a Németországban dolgozó örömlányok jutnak eszébe - nem véletlenül. Ezekben az országokban a 2000-es évek elején teljesen legálissá tették a pénzért nyújtott szexuális szolgáltatásokat. A stricik már sokkal inkább menedzserek lettek, a bordélyokat pedig nemcsak helyiek látogatják, hanem kivirágzott a szexturizmus is. Ez a forradalom azonban már a legalizálás előtt, a ’70-es években elkezdődött, ekkor épült meg a világ legnagyobb bordélyháza Kölnben. Az 1972-ben nyitott Pascha tizenkét emeletén várja a kuncsaftokat.

Az épületben elenyésző számú német lány dolgozik, az örömlányok nagy része Kelet-Európából, főként Romániából, Ukrajnából és Oroszországból érkezett ide a jobb élet reményében, de thai és vietnámi vendégmunkások is akadnak. Németországban az egy főre jutó prostituáltak száma nagyobb, mint a világ bármely más országában: a legutóbbi adatok alapján 400 000 szexmunkás napi 1,2 millió férfit szolgál ki. Az iparág jelenlegi értéke az országban nagyjából 15 milliárd euró.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a cancel culture, azaz az eltörléskultúra került terítékre. Mikor született meg, és mit jelent a cancel culture kifejezés? Miért veszélyes jelenség? Kik azok a híres személyek, akik érintettek? Honnan tudjuk, hogy valósak-e az ellenük felhozott vádak? Hogyan befolyásolja az eltörléskultúra a stand up comedy műfaját?

Promóció

(Borítókép forrása: Getty Images Hungary)

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük