Észak-Korea 4 egészen furcsa és bizarr törvénye: van olyan nap, amikor mosolyogni is tilos

Az észak-koreai diktatúrában hihetetlen szigor uralkodik. Rendkívül szokatlan törvények is életben vannak, megszegésük pedig súlyos büntetéseket von maga után.

kim dzsongun
Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Minden országnak megvannak a maga törvényei, azonban Észak-Korea ezek tekintetében is nagyon különbözik a legtöbb nemzettől. A diktatúra egy teljesen más világ, ahol egészen más az élet, és a kívülállók számára igen furcsa szabályozások vannak érvényben.

A polgárok életét az istenként tisztelt nagy vezér, Kim Dzsongun hihetetlenül szigorúan korlátozza, fő célja pedig az emberek ellenőrzése és hatalmának, státuszának fenntartása. Arról már írtunk, hogy lakástűz esetén például a portrékat kötelező először kimenteni, illetve hogy a büntetések három generáción át öröklődnek, de ezeken kívül is vannak még furcsa törvények Észak-Koreában: az alábbiak bár rendkívül szokatlanok, megsértésük súlyos vétségnek számít.

Amikor tilos mosolyogni

Az 1994-ben elhunyt Kim Ir Szen, Kim Dzsongun nagyapja a nép mélyen tisztelt, imádott vezetője volt, halála napját nemzeti gyásznappá nyilvánították. Minden évben július 8-án a lakosság szomorúan emlékezik meg egykori vezéréről, a szomorúság pedig nemcsak egy érzés ekkor, hanem elvárás és kötelesség is: a mosolygást ugyanis törvény tiltja ilyenkor ugyanúgy, ahogyan a hangos beszédet, a születésnapok ünneplését, a táncot, a viccelődést és a szórakozást is. Azokra, akik nem gyászolnak elég mélyen és látványosan, büntetés vár, akár munkatáborba is kerülhetnek.

Kevés embernek lehet autója

A kormány azt is megszabja, hogy ki vezethet a diktatúrában, állítólag azért, hogy ne legyen túl nagy a gépjárműforgalom, bár ennek ellenére létezik az országban tízsávos autóút. Korlátozzák a kocsik vásárlását, igen kevés lakosnak lehet sajátja, ehhez ugyanis külön engedély kell: leginkább csak a férfi kormánytisztviselőknek és a sofőröknek. A nők is szerezhetnek jogosítványt, de a fővárosban egyáltalán nem vezethetnek autót.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Illegális a Biblia

A diktatúrában nem engedélyezett a szabad vallásgyakorlás, csak Kim Dzsongunt tisztelhetik egyetlen istenükként, ezért egyenesen illegális Bibliát tartani otthon. Aki mégis megteszi, azt munkatáborba küldik, de az is lehet, hogy kivégzés vár rá - ilyen is előfordult már ugyanis. Egy nőt azért végeztek ki, mert a Szentírást terjesztette, ami egyébként a nyugati vallás és kultúra megtestesítője is az országban. Egyes információk szerint azonban néhány száz észak-koreai ember már ismeri a Bibliát.

Tilos nemzetközi hívásokat kezdeményezni

A diktatúra lakosai csakis belföldi telefonhívásokat kezdeményezhetnek, de még ezeket is szabályozzák. A nagy vezér figyel arra, hogy semmilyen információ ne szivároghasson ki az országból, ezért nem engedi, hogy bárki külföldiekkel vegye fel a kapcsolatot telefonon. Ma már a lakosság jó része rendelkezik mobillal, ezeket viszont úgy állították be, hogy csak belföldi forgalmat engedélyezzenek, engedély nélküli programokat pedig nem lehet telepíteni rájuk. A feketepiacon készüléket vásároló és más országba hívást indító lakókat halálbüntetéssel is sújthatják. 

Kegyetlen, furcsa érdekességek Észak-Koreáról

A diktatúra az emberek életének szinte minden területét korlátozza, a szabályok pedig gyakran nemcsak szokatlanok, hanem kegyetlenek is. Rengeteg furcsa dolog van, amit nem sokan tudnak az országról - ezek közül gyűjtöttünk most össze néhányat.

5 kegyetlen és furcsa dolog, amit kevesen tudnak Észak-Koreáról: tűz esetén a vezetők képeit kell legelőször kimenteni

Észak-Korea bővelkedik furcsa és kegyetlen szabályokban, szokásokban. Ha például valaki bűnt követ el, akkor nemcsak őt, hanem az egész családját sújtják a következmények.

Elolvasom
Ezt is szeretjük