Titokzatos eltűnések: sosem érték el úti céljukat ezek a repülőgépek

Sokan félnek a repüléstől: bár a statisztikák szerint biztonságosabb, mint a közúti közlekedés, ilyen rejtélyes eltűnések ritkák az autópályán.

Sokan félnek a repüléstől: bár a statisztikák szerint biztonságosabb, mint a közúti közlekedés, ilyen rejtélyes eltűnések ritkák az autópályán.

A repülés az ember legősibb vágya: már a mitológiában is központi szerepet töltött be, de 1783-ig várni kellett a tényleges elemelkedésig. 

Az állatokat szállító léggömb után a párizsi, ember vezette hőlégballontól hosszú volt az út a napjainkban ismert gépekig: de még a modern navigáció sem tud minden esetben konkrét választ adni, ha egy gép letér a radarról.

A roncsok kerültek elő - vagy azok sem

A műholdas keresés sem volt elegendő néhány modern kori ügyben, a második világháború környékén pedig fejlett módszerek sem álltak rendelkezésre a kutatásra. Egyes gépek roncsai felbukkantak az eltűnést követően, de volt, hogy hetven évnek kellett eltelnie, mire nyomokra bukkantak. A zuhanások okáról pedig számos gép fekete doboza sem tudott megfelelő információt szolgáltatni. Az eseteknek javarészt nem volt túlélőjük, így a katasztrófák megmagyarázatlanok maradnak, csupán teóriák léteznek arról, mi vezethetett a tragédiához. A következőkben ilyen esetekről számolunk be.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük