3 szupererős gyógynövény magas vérnyomás és szívbetegség ellen: Szabó Gyuri bácsi csak ezt ajánlja

A gyógynövények segítenek csökkenteni a vérnyomást, illetve megelőzni a szívbetegségeket.

pasztortaska-tea
Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A magas vérnyomás igazi népbetegség Magyarországon, melynek kockázatát a helytelen életmód is fokozhatja, többek közt az elhízás, az egészségtelen étrend, a dohányzás és az alkoholfogyasztás is. A megelőzésben és a már kialakult betegség kezelésében ezért döntő szerepet kap az életmódváltás.

A magasvérnyomás-betegség növeli a szívelégtelenség, a szívroham, az érelmeszesedés és mindenféle érrendszeri probléma kialakulásának kockázatát. Kezelése kiemelten fontos a szövődmények elkerülése végett.

A gyógyszer mellett fontos az életmódváltás, kiegészítő kezelésként pedig - a szakorvossal egyeztetve - néhány gyógynövény is eredményesen alkalmazható. Szabó Gyuri bácsi, a bükki füvesember három gyógynövényt ajánl különösen. Ezek egyébként teakeverékben is kaphatók nála, de külön-külön is értékesek a szervezet számára.

Galagonya virágos hajtásvég

A galagonya virágos hajtásvég flavonoidokat, triterpéneket és procianidineket tartalmaz, hatóanyagainak köszönhetően csökkenti a vérnyomást, nyugtatja a szívideget, segíti a vérellátást, erősíti a szívizmot, tisztítja, és rugalmasan tartja az ereket.

A galagonya virágos hajtásvég hasznos a vérkeringési problémák és az érelmeszesedés ellen, de a szívritmuszavar megelőzésére is. Legalább heti egyszer, de akut probléma esetén akár naponta is meg lehet inni belőle egy-egy csészével. Erős hatása miatt alacsony vérnyomás esetén nem ajánlott fogyasztani, valamint 12 év alatti gyermekeknek sem javasolják.

Pásztortáska

A pásztortáska szintén kedvelt szívvédő gyógynövény a népi gyógyászatban. Flavonoidokat, szaponint tartalmaz, továbbá peptideket, kálium- és kalciumsókat, tiramint és kolint. Hatóanyagainak köszönhetően segít a vérnyomás helyreállításában, az erek megtisztításában, és javítja a vérkeringést.

A cikk az ajánló után folytatódik

A pásztortáskát vérzéscsillapító hatása miatt menstruációs teakeverékekben is használják, de gyulladáscsökkentő és vizelethajtó hatása is ismert. Kivonatát külsőleg is alkalmazzák sebgyógyításra, ekcéma kezelésére, izomfájdalmak csökkentésére. Napi egy-két csészével ajánlott fogyasztani, terhesség és szoptatás ideje alatt azonban nem ajánlott.

Mezei zsurló

A magas vérnyomás hátterében a vese elégtelen működése is állhat. A mezei zsurló a vese védője, javítja a kiválasztó szerv működését, vízhajtó hatású. A benne levő kovasav nagy mennyiségű, létfontosságú szilíciumot tartalmaz, de flavonoidokban, káliumban és kalciumban is gazdag.

A mezei zsurlót elsősorban vízhajtásra, a veseműködés javítására és húgyúti fertőzések legyőzésére alkalmazzák, de csonterősítő, vérzéscsillapító hatású, továbbá kiegészítő kezelésként légzőszervi problémák, köszvény, reuma esetén is javasolják fogyasztani.

Naponta egy-két csészével ajánlott fogyasztani, maximum hat héten át, utána szünetet kell tartani. Terhesség és szoptatás idején nem javasolt, ahogy ödémások és 12 év alattiak számára sem.

Csökkenti az infarktus esélyét, ha mindennap fogyasztod - 10 kötelező, szíverősítő étel

Nézegess képeket!

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük