Azt tanácsolja a háztartásoknak a brit kormány, hogy minél hamarabb halmozzanak fel létfontosságú dolgokat egy esetleges vészhelyzetre felkészülve – írja az Express.
Ezeket a tárgyakat fontos bekészíteni vészhelyzet esetére
Bár az elmúlt hónapokban teljesen felborult az eddig ismert világrend, és sokan súlyos krízistől tartanak, a hivatalos kormányzati honlapon nem írnak konkrét fenyegetésről, hanem általánosságban tájékoztatnak a teendőkről.

Mint az olvasható, vészhelyzetek nap mint nap előfordulnak az Egyesült Királyságban és szerte a világban. Ezeket súlyos időjárási vagy más természeti csapások, szándékos cselekmények, balesetek vagy az infrastruktúra meghibásodása okozhatja.
„Lehetnek olyan események, amelyek gyorsan bekövetkeznek, és néhány óra alatt véget is érnek, de az is előfordulhat, hogy több napon, hónapon vagy néha még hosszabb időn keresztül fejlődnek ki és fennmaradnak” – áll a Prepare (felkészülés) nevű honlapon.
Konkrét tippeket is adnak arra, hogy milyen élelmiszereket és tárgyakat érdemes készenlétbe tenni vész esetére.
- Elemes vagy tekeréssel feltölthető zseblámpa: biztonságosabb, mint a gyertya.
- Hordozható akkumulátor (power bank): a mobiltelefonok töltésére.
- Elemes vagy tekeréssel feltölthető rádió: hogy egy áramszünet esetén is értesülj a fejleményekről. Az autórádió is megfelelő lehet, de szélsőséges időjárás esetén biztonságosabb a lakásban maradni.
- Tartalék elemek: a zseblámpához és a rádióhoz, valamint, ha szükséges, akkor az egészségügyi eszközökhöz.
- Elsősegélycsomag: ha nem is a teljes készlet, de legyen benne vízálló sebtapasz és steril kötszer, kesztyű, hőmérő, sebfertőtlenítő, szemtisztító folyadék, orvosi ragasztószalag és csipesz.
- Kézfertőtlenítő és nedves törlőkendő: higiéniai okok miatt, ha megszűnik a vízszolgáltatás.
- Palackozott víz: a mennyiségre nincs pontos előírás, mert a vészhelyzetek időtartama és az egyéni fogyasztás eltérő lehet. De az Egészségügyi Világszervezet (WHO) minimum 2,5-3 liter ivóvizet javasol személyenként és naponta a túléléshez. A 10 liter/fő/nap mennyiség már lehetővé teszi a főzést és az alapvető személyes higiéniát is, de szükség lehet további vízre például a babatápszer elkészítéséhez, a háziállatok itatásához és bizonyos orvosi eszközökhöz.
- Nem romlandó élelmiszerek: olyanok, amelyeket nem kell főzni, például konzervek, zöldség-gyümölcs – és legyen konzervnyitó is. Akárcsak a víznél, a mennyiség egyéni szükséglettől függ, és gondolni kell a háziállatok eledelére is.
- Babaholmik: ahol van kisbaba, ott nem kérdés, a legfontosabb a pelenka és a tápszer, utóbbiból jó választás a kész, előre bekevert változat, mert előfordulhat, hogy vízforralásra nincs lehetőség.
A vészhelyzeti tárgyak felsorolása végén megjegyzik, hogy nem szükséges minden tételt egyszerre megvenni, a túlélőcsomagot fokozatosan, apránként is össze lehet állítani.

Akik így cselekszenek, azoknak több esélye lehet.
Tovább olvasom
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés