Berecz Blanka nagy hajrával vb-ezüstérmes

2019. augusztus 21., szerda 17:56

A budapesti junior úszó világbajnokság második versenynapján Berecz Blanka 200 pillangón ezüstérmet nyert.

A Kőbánya versenyzője az első ötven után az ötödik helyen fordult, utána viszont folyamatosan zárkózott fel a két éllovas amerikaira, Charlotte Hookra és Lilie Nordmannra.

Előbbit az utolsó ötvenen meg is előzte - hét századdal volt gyorsabb -, utóbbival azonban nem bírt, így a második helyen ért célba, így is majdnem egy teljes másodperccel javított egyéni legjobbján (2:08,93) a 17 éves úszónő. A győztes idő: 2:08,24.

A másik magyar, Fábián Fanni a negyedik helyen zárt.

200 gyorson a kedden győztes Zombori Gábor ugrott a medencébe, az első fordulónál a negyedik helyen haladt, féltávnál már fellépett a dobogóra, a második százra azonban elfáradt, és a hetedik helyen csapott a célba. (1:47,71)