Djokovics rekordot döntött, leléptetés a Roland Garroson – videó!

2023. június 4., vasárnap 17:18

A 22-szeres Grand Slam-torna-győztes Novak Djokovics három szettben legyőzte a perui Juan Pablo Varillast a Roland Garros nyolcaddöntőjében.

A 36 éves szerb klasszis ezzel karrierje során a 17. alkalommal jutott be a francia nemzetközi teniszbajnokság negyeddöntőjébe, ami az MTI beszámolója szerint rekorddöntést eredményezett a korábbi világelsőnek.

Rafael Nadal 16-tal volt eddig holtversenyben csúcstartó, de jegyezzük meg, hogy a most nem induló spanyol 14-szer meg is nyerte végül a Roland Garrost, amivel bődületes rekordot jegyez.

Djokovics ellenfele a nyolc között az orosz Karen Hacsanov lesz, aki a 6:1-re elbukott első szett után verte meg az olasz Lorenzo Sonegót.

A világelső Carlos Alcaraz sem húzta sokáig, három nagyon sima szettben megverte az olasz Lorenzo Musettit.

Az ő ellenfele a 2021-es Roland Garros-döntős Sztefanosz Cicipasz lesz, aki ugyancsak három játszmában kerekedett osztrák ellenfele fölé.

Leléptették a labdaszedőt eltaláló párost

Leléptették a japán–indonéz női párost, miután egyikük véletlenül fejbe talált labdával egy labdaszedőt vasárnap – derül ki az MTI beszámolójából.

Kato Miju és Aldila Sutjiadi 16. helyen kiemelt duója a nyolcaddöntőben 6:7, 3:1-re állt a cseh Marie Bouzková és a spanyol Sara Sorribes ellen, amikor a japán Kato egy gém végén átütötte a labdát a túloldalra – mivel az ellenfél adogatása következett –, és eltalált egy labdaszedő lányt, aki időben elfordult, és a sapkás fejét hátulról ütötte meg a filcgolyó.

A tettes rögtön átment elnézést kérni, de nem tudta megvigasztalni a zokogó lányt. A mérkőzésvezető először figyelmeztetésben részesítette az ázsiai párost, ám miután Bouzkováék jelezték neki, hogy a labdaszedő továbbra is sír, odahívta felettesét, majd rövid tanácskozás után bejelentette, hogy kizárja a japán–indonéz kettőst.

A leléptetett páros hitetlenkedve fogadta az ítéletet, Kato is elsírta magát, a közönség pedig hangos nemtetszését fejezte ki, miközben a játékosok levonultak a 14-es pályáról.

Bondárék negyeddöntősök párosban

Bondár Anna bejutott a negyeddöntőbe női párosban. A magyar játékos és a belga Greet Minnen kettőse vasárnap a 12. helyen kiemelt Asia Muhammad, Giuliana Olmos amerikai–mexikói duóval csapott össze. Az első szettben Bondárék kétszer, az ellenfél pedig csak egyszer brékelt, majd a Hajdúszoboszló SE sportolója magabiztosan kiszerválta a játszmát, a szettlabdánál beütve harmadik ászát.

A folytatásban Muhammadék – az amerikai teniszező bátyja, Shabazz öt kosárszezont húzott le az NBA-ben – 5:0-ra elhúztak, és bő fél óra alatt egyenlítettek. Az utolsó felvonásban a magyar–belga duó 5:1-re meglépett, de Bondár nem tudta kiszerválni a meccset, semmire bukta az adogatását. Ezután viszont Olmos sem járt jobban, így 1 óra 37 perc elteltével Bondárék ünnepelhettek – összegzett a Magyar Távirati Iroda.

A magyar–belga párosra a negyeddöntőben a második helyen kiemelt amerikai Jessica Pegula és Coco Gauff vár.

NŐI PÁROS, NYOLCADDÖNTŐ
Bondár Anna, Greet Minnen (magyar, belga)–Asia Muhammad, Giuliana Olmos (amerikai, mexikói 12.) 6:3, 1:6, 6:2