Rafael Nadal az ausztrálok kedvencét legyőzve negyeddöntős az AusOpenen

2020. január 27., hétfő 13:39

A világelső spanyol teniszező, Rafael Nadal egy négyszettes, magas színvonalú és kiélezett meccsen 6:3, 3:6, 7:6, 7:6-ra nyert az ausztrál Nick Kyrgios ellen az Australian Open nyolcaddöntőjében. Nadal negyeddöntős ellenfele az osztrák Dominic Thiem lesz.

Kobe Bryant halála a teniszvilágot is teljesen megrázta, közösségi oldalán több játékos is megemlékezett az elhunyt kosárlegendáról.

"Őszintén gyászolok. Kobe a mentorom és a barátom volt. Te és a lányod a szívünkben éltek tovább örökké" - írta például a Twitteren Novak Djokovic, az Australian Open címvédője.

Ma korán arra a szörnyű hírre ébredtem, hogy a világ egyik legnagyobb sportolója elhunyt. Sokkot kaptam!

– mondta Rafael Nadal az MTI beszámolója szerint.

Nadal nyolcaddöntős ellenfele, a világranglista 26. helyén álló Nick Kyrgios hatalmas kosárlabda-rajongó, aki Kobe Bryant 8-as számú, Los Angeles Lakers-mezében, könnyeivel küszködve vonult ki a Rod Laver Aréna pályájára.

Nadal jól kezdte a meccset,  2:1-es állásnál elvette Kyrgios adogatását. 36 percnyi játék alatt 6:3-ra nyerte meg az első szettet. A második szettben Kyrgios három bréklabdát is hárított, és hozta a szerváját, aztán 2:1-nél elvette Nadal adogatását, amit aztán végig is tudott vinni, és a 6:3-ra nyert szettel kiegyenlített.

A harmadik szett aztán rövidítésbe torkollott. 5–5-ös állásnál Kyrgios kettős hibát ütött, azonban utána Nadal is kettős hibát vétett, és 6–6 lett az állás. Ezután Nadal újra szettlabdához jutott, amit már nem is rontott el, és 8-6-ra megnyerte a rövidítést, amivel újra szettelőnybe került.

A negyedik szett is rövidítésben dőlt el, és ismét Nadal Javára. 1:1-nél Kyrgios egy kettős hibával elveszítette az adogatását. Aztán Nadal 5:4-es előnyénél az ausztrál visszavetette a szerváját, majd a következő játszmában két bréklabdát hárítva hozta a sajátját, és 6:5-re fordított. A harmadikhoz hasonlóan, ez a szett is tie-breakben dőlt el, Nadal 7–4-re hozta azt, amivel lezárta a 3 óra 38 perces mérkőzést.