Kézilabda Bajnokok Ligája: a Veszprém kiütötte a Kielt

2020. december 2., szerda 20:23

A kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 9. fordulójában a második Telekom Veszprém a negyedik helyen álló német THW Kielt fogadta. Bár sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a második félidőben a magyar együttes állva hagyta riválisát és végül meglepően magabiztos, 41–33-as sikert aratott.

Október 20-án Németországban már összecsaptak egyszer a csapatok és bár

a tartalékos magyar bajnok már négy gólos hátrányban is volt a hajrában, végül 31–31-es döntetlenre mentette a találkozót.

Ezúttal is voltak hiányzók a veszprémieknél,

Lékai Máté, Jorge Maqueda, Székely Márton és Danyil Siskarjov nélkül fogadták a Kielt,

amellyel egyébként még az előző szezon december végi kölni Final Fourjában az elődöntőben is találkoznak majd.

Alaposan bekezdtek a csapatok, főleg támadásban, a negyedik percben már 3–3 állt az eredményjelzőn.

A folytatásban is felváltva estek a gólok, egészen 7–7-ig, amikor a veszprémiek először vezettek két találattal.

A vendégek azonban nem estek kétségbe, egyenlítettek, sőt, 12 –11-nél a vezetést is átvették.

David Davis együttesének is volt azonban válasza, egyenlítés után pedig az

ötgólos Petar Nenadicsnak és a négy találatig jutó Vuko Borozannak köszönhetően a szünet előtt ismét kettő volt közte.

A németek azonban a szintén öt gólt szerző Niclas Ekberg vezérletével egyenlítettek a félidő előtt, így 19 –19-es eredménnyel mehettek pihenőre a csapatok.

A második játékrészt a németek kezdték jobban, hat és fél perc alatt hatot lőttek a veszprémiek négy találatával szemben. Ezen a meccsen viszont a kétgólos előny nem jelentett sokat, a magyar csapat 25–25-nél utolérte riválisát.

Onnantól pedig beindult az Építők, a továbbra is zseniálisan játszó Nenadiccsal, valamint Jahja Omarral és Andreas Nilssonnal nem tudtak mit kezdeni a vendégek.

Olyannyira, hogy folyamatosan nőtt a különbség a két csapat között és már nem a meccs kimenetele volt a kérdés, hanem, hogy a végén lesz-e közte tíz. Végül nem lett, ám a Veszprém így is erődemonstrációt jelentő 41 –33-as győzelmet aratott, amellyel gyakorlatilag a Barcelona mögött biztosította második helyét a csoportban.