Továbbra is veretlenek a hollandok a női kézi-Eb-n

2018. december 9., vasárnap 21:35

Hollandia válogatottja továbbra is százszázalékos a franciaországi női kézilabda Európa-bajnokságon, miután 29-24-re legyőzte a románokat a középdöntőben – írja az MTI.

A magyar érdekeltségű II. csoport rangadóját a hollandok kezdték jobban, és hiába egyenlítettek, sőt vezettek a románok, ellenfelük pontosabb volt támadásban, így a szünetben már ismét hátrányban voltak.

A második félidő elején hat perc alatt csak egyszer talált be a román csapat, így Estavana Polman vezérletével négygólos előnybe kerültek a hollandok, a különbség a folytatásban pedig tovább nőtt, és egy 5-0-s sorozattal már a hajrá előtt eldőlt a találkozó.

A BL-címvédő Győri Audi ETO KC holland irányítója, Nycke Groot két gólt dobott, de ezúttal csak hét percet töltött a pályán, ugyanis az első félidőben egy ütközés után le kellett cserélni, és agyrázkódás gyanúja miatt nem is térhetett vissza.

A másik csoportban az olimpiai bajnok orosz válogatott magabiztosan, négy góllal győzte le Szerbiát, a franciák viszont nem bírtak a svédekkel: az első félidő után jelentősen feljavult a hazai válogatott, de így is csak egy 21-21–es döntetlenre futotta a franciáknak.

A II. csoportban a magyar válogatott is pályára lépett vasárnap, és egy rendkívül izgalmas mérkőzésen verték a németeket. A meccs összefoglalóját itt olvashatják el: