Ázsia nem ellenfél a magyaroknak, erős tíz perc elég volt az újabb sikerhez

2024. április 30., kedd 18:44 | három hete frissítve

A magyar férfi jégkorong-válogatott nagyszerű teljesítménnyel és magabiztos győzelemmel folytatta szereplését a bolzanói divízió I/A-világbajnokságon, amelynek második fordulójában a Koreai Köztársaság együttesét múlta felül 6–2-re. Legjobbjaink így két meccs után hibátlan mérleggel várják a szerdai folytatást, amikor Romániával találkoznak. A meccs legjobbjának megválasztott magyar csapatkapitány, Erdély Csanád két góllal zárt és két büntetőt hagyott ki a dél-koreaiak ellen.

Don MacAdam szövetségi kapitány csapata a japánok elleni 3–1-es győzelemmel kezdte meg szereplését vasárnap, a nyitónapon a dél-koreaiak meglepetésre 4–2-re felülkerekedtek a feljutás egyik fő esélyesének tartott szlovén gárdával szemben. Utóbbi kedden a román csapat ellen szerezte vissza önbizalmát, illetve egyenesedett ki 6–1-es sima sikerrel. Érdekesség, hogy Románia az első fordulóban a házigazda olaszokkal szemben is 6–1-re bukott el.

A magyarok szerdán, a harmadik kör első mérkőzésén 12.30-tól a román válogatottal mérkőznek meg.

A második percben hátrányba került a magyar együttes, de gyorsan rendezte sorait, majd a játékrész második felében három perc alatt fordított Erdély Csanád és Sofron István találatával (2–1).

A második harmad kimaradt dél-koreai egyenlítési lehetőséggel vette kezdetét, egészen pontosan eladott korongunk után Bálizs Bence egy támadásnál kétszer védett bravúrosan.

Mindez olyan lendületet adott a mezőnyben korcsolyázó társainak, hogy tíz perc leforgása alatt gyakorlatilag eldöntötték a találkozót.

A magyarok támadásban rendkívül hatékonynak bizonyultak, Stipsicz Bence emberelőnyben szerzett gólját Sebők Balázs, Mihály Ákos és Erdély újabb találata követte. Padlóra küldtük a riválist, amely a harmad második felére talált csupán magára, akkor azonban átvette az irányítást, a magyaroknak csupán néhány kontrára futotta az erejéből. Az ötgólos különbség ellenére paprikás lett a hangulat, kakaskodás és páros kiállítás is színesítette a játékot. Bálizsnak közben sok dolga akadt, de a magyar kapus stabilan teljesített, csakúgy, mint előtte a védelem. Emberhátrányban a szemfüles és erőszakos Erdély ziccerben büntetőt harcolt ki, de kimaradt a lehetőség a 37. percben, így az eredmény nem változott (6–1).

A záróharmadban Sofron ütközése volt az első említésre méltó esemény, a rutinos csatár a kezdőkörben akart ütközni, de dél-koreai ellenfele testcsellel meglepte, a térdek viszont összeütköztek. Sofron erre a mutatványra öt perc plusz véglegest kapott. A hátrányunk elején Erdélyt ismét ziccerben buktatták, a csapatkapitány ezúttal túlcselezte magát a büntetőnél, nem is jutott lövéshez. Nem úgy az ellenfél, amelyik óriási nyomást helyezett a védelemre, és az emberelőny felénél gólt szerzett. Az öt perc másik felét már kihúztuk. A hajrában ismét négy az ötre maradtunk mezőnyben Hári János kiállítása után, de ebből magyar szempontból elég hamar négy a három, majd öt a három lett: ott ketten lementek a büntetőpadra, mi pedig kiegészültünk. Hiába azonban a sok magyar lehetőség, a különbség már nem nőtt, maradt a közte négy akkor és azt követően is (6–2).

Miután az esti meccsen a házigazda olaszok csak hosszabbításban győzték le Japánt – a 3–3-as hatvan perc után a ráadás csupán öt másodpercig tartott –, két fordulót követően egyedül a magyarok álltak hat ponttal. A csoportból a szokásoknak megfelelően két csapat jut fel az A csoportos elitmezőnybe, az utolsó pedig kiesik a harmadik vonalnak megfelelő divízió I/B-be.

A válogatott számára a szezon a Kanada elleni gálamérkőzéssel ér véget, a két együttes hangulatos és emlékezetes összecsapáson tavaly is megmérkőzött egymással az MVM Dome-ban, bár akkor éppen a mieink is az A csoportra készülhettek. Jegyek már 7990 forinttól kaphatók a találkozóra.