Dübörög a Lionel Messi-roadshow, két gól és gólpassz a zseniális Bolhától

2024. április 28., vasárnap 06:14

Lionel Messi két gólt szerzett az Inter Miami színeiben szombat este az MLS 10. fordulójában. A floridaiak idegenben 4–1-re verték a New England Revolution csapatát, és vezetik a tabellát. Messi góljai mellett még egy gólpasszt is adott Luis Suáreznek.

Az MLS, az észak-amerikai labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában a Massachusetts állambeli Foxborough-ba, a Gillette Stadionba látogatott az Inter Miami, más néven a Lionel Messi-roadshow. Az ellenfél a New England Revolution volt. Már a kezdés előtt volt miről írni, mert megdőlt a stadion nézőcsúcsa, 65 612-en voltak kíváncsiak a zseniális argentin vendégjátékára. (Az eddigi rekord 61 316 volt, a 2002-es MLS-döntőből, amikor az LA Galaxy volt az ellenfél.)

A vezetést Tomás Chancalay révén a házigazda szerezte meg, de a vendégek gyorsan kiegyenlítettek, természetesen Messi góljával. Az argentin Robert Taylortól kapta a gólpasszt:

A 67. percben Sergio Busquets hozta helyzetbe Messit, és a nyolcszoros aranylabdás halálbiztosan értékesítette a lehetőséget, ezzel lett 2–1 a Miaminek.

A harmadik Inter-gólt Benjamín Cremaschi szerezte, aztán Messi még adott egy gólpasszt is Luis Suáreznek, az örök játszótársnak, akit már korábban Barcelonában is naggyá tett:

Ez volt sorozatban a hatodik meccs, hogy Messi legalább egy gólt szerzett, és kilenc góllal vezeti az MLS mesterlövészeinek listáját a nyolcgólos Christian Benteke (DC United) és Cristian Arango (Real Salt Lake) előtt. A góllövőlistán Gazdag Dániel (Philadelphia Union) is az élcsoportban van, a magyar válogatott játékosa ötször talált be eddig.

Messi 832 gólnál tart profi karrierjében.

Az argentin össztermése ebben a szezonban tíz meccsen 11 gól és hat assziszt, nem csak a bajnoki mérkőzéseket számolva.

(Borítókép: Lionel Messi és Mark-Anthony Kaye az Inter Miami CF és a New England Revolution mérkőzésén a Gillette Stadionban 2024. április 27-én Foxborough-ban, Massachusetts államban. Fotó: Andrew Katsampes / ISI Photos / Getty Images)