Szoboszlai Dominik kikerült a kezdőcsapatból, újabb pontokat vesztett a Liverpool

2024. április 27., szombat 15:29

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier Legaue) 35. fordulójában a Liverpool hátrányba került a West Ham United otthonában, onnan megfordította az állást, a győzelem viszont nem jött össze. Jürgen Kloppék így gyakorlatilag kiszálltak a bajnoki címért folytatott harcból.

Az utolsó szalmaszálak egyikébe kapaszkodott volna a bajnoki címért folytatott versenyfutásban a Liverpool, amely szombat kora délután lépett pályára a West Ham United otthonában. Jürgen Klopp csapata legutóbbi három bajnoki mérkőzéséből kettőt elbukott, így jelentős hátrányba került a Manchester City, Arsenal kettőse mögött.

Szoboszlai Dominik azok után, hogy a hétközi, Everton elleni – egyébként vesztes – mérkőzésen kezdőként kapott szerepet, ezúttal csak a kispadon foglalt helyet. Annak ellenére, hogy a Liverpool számára kulcsfontosságú volt a három pont megszerzése, a West Ham United volt eredményes az első félidő végén:

Jarred Bowen emelkedett a legmagasabbra a kapu előterébe érkező beadásnál, és gyönyörű mozdulattal fejelt a kapu jobb oldalába, Alisson kapus tehetetlen volt.

Úgy tűnt, elszállnak a legutolsó liverpooli remények is a bajnoki címet illetően. A második félidőre viszont sokkal támadóbb szellemben, nem feltartott kezekkel futott ki Jürgen Klopp csapata, aminek hamar meglett az eredménye. Andrew Robertson remekül vette át Luis Díaz lőtt passzát, lerázta védőjét, majd higgadtan lőtt Areola kapujába, kiegyenlítve az állást.

És ha egy üzlet beindul, negyedórával később már a Liverpoolnál volt az előny. A vendégek egyre nyomasztóbb mezőnyfölényben voltak, egy bal oldali szöglet után pedig Gakpo elé került a labda a kapu előtti kavarodásban, a holland támadó vaktában belelőtt a labdába, amely több hazai játékost érintve végül a hálóban kötött ki. Utólag hivatalosan Areola öngóljának jegyezték a találatot.

Az előny megszerzése mintha egy kissé megnyugtatta volna a liverpooliakat, újra a West Ham volt a kezdeményezőbb fél, előbb még Alisson bemutatott egy bravúrt, a kipattanó labdából Bowen ívelt vissza a kapu elé, amire Michail Antonio tökéletes ütemben érkezett, és bólintott a hálóba, 2–2. A Liverpool csapaton belüli frusztrációjáról tanúskodik, hogy néhány perccel később, amikor Mohamed Szalah a pálya szélén várta, hogy becseréljék, heves szóváltásba keveredett Jürgen Klopp vezetőedzővel.

A rendes játékidő hátralévő részében többnyire a Liverpool előtt adódtak lehetőségek a gólszerzésre, Harvey Elliott a felső lécet is eltalálta, újabb találat viszont már nem esett. Szoboszlai Dominik a hosszabbítás perceiben lépett pályára csereként, érdemi megmozdulása viszont nem volt.

A Liverpool pedig újabb pontvesztésével gyakorlatilag kiszállt a bajnoki címért folytatott harcból. Mohamed Szalah és Jürgen Klopp heves szóváltása alább videón is megtekinthető:

A játéknap további mérkőzésein sorozatban hetedik hazai meccsén is eredményes svéd Alexander Isak vezetésével fölényes győzelmet arató Newcastle Premier League-rekordot ért el, ugyanis a Sheffield United elleni párharcban 13 gólt szerzett riválisa ellen, mivel most 5–1-re, szeptemberben idegenben 8–0-ra diadalmaskodott. A Sheffield United ezzel matematikailag is kiesett az élvonalból.

A Manchester United hazai pályán mindössze döntetlent játszott a Burnley ellen, így Erik ten Hag csapata újabb értékes pontoktól esett el.