A 85. percben még hátrányban volt, mégis döntőbe jutott a Fradi a Magyar Kupában

2024. április 24., szerda 21:52

Az NB I bajnoka, a Ferencváros az NB II-ben listavezető Nyíregyháza 2–1-es legyőzésével jutott be be másodikként a labdarúgó MOL Magyar Kupa fináléjába egy roppant kiélezett mérkőzésen.

Mind a két csapat jó hangulatban várta a mérkőzést, hiszen míg a Fradi szombaton sorozatban hatodik alkalommal lett aranyérmes az élvonalban, addig ugyanaznap a Szpari a Vasas legyőzésével tett hatalmas lépést az NB I felé.

A kezdőrúgás előtt a nyíregyházi szurkolók megalapozták a jó hangulatot, pirotechnikai eszközökkel csináltak show-t, amit megspékeltek egy kis tűzijátékkal. Érdekesség, hogy a hazaiak szintén idegenben voltak, a második elődöntőt Balmazújvárosban rendezték, ugyanis a Spartacus új stadionja még nem készült el.

Az NB II legerősebb csapata nagyon bátor támadó focival rukkolt elő az első félidőben, a 15. percben az FTC kapusa, Varga Ádám védte bravúrral Kovácsréti Márk lövését. Akkor már nem volt a pályán a zöld-fehérek egyik kulcsembere, Kristoffer Zachariassent sérülés miatt kellett lecserélnie Dejan Sztankovics vezetőedzőnek.

A 43. percben Marquinhos kicsit elveszítette a fejét, a brazil szélső megtaposta az ellenfél kapusát, de megúszta az esetet egy sárga lappal. A szünetben Botka Endre helyére Stjepan Loncar érkezett a fővárosiaknál.

A fordulás után egy Fradi-helyzet ugrasztotta talpra a szurkolókat, de a gólhoz a Nyíregyháza járt közelebb az 50. percben: Gresó Mátyás tört be a tizenhatoson belülre, nyolc méterről leadott lövését Varga Ádám védte bravúrral, szerencséje volt, hogy a labda középre ment, nem pedig sarokra.

Hét perccel később tizenegyeshez jutott a Fradi, a bíró szerint Alaxai Áron lerántotta Varga Barnabást a tizenhatoson belül. Mivel a megfelelő rendszer nincs kiépítve a balmazújvárosi stadionban, így a VAR nem tudta visszanézni az esetet.

A tizenegyest Varga Barnabás végezte el, azonban Fejér Béla túljárt az eszén, a kapus egy szép vetődéssel tolta szögletre a labdát a nyíregyházi keménymag előtt. A sarokrúgás után kicsit elszabadultak az indulatok, ment a szájkarate a játékosok között. A második félidőben már sokkal paprikásabb volt a hangulat, mint az elsőben, szinte tapintható volt a feszültség a pályán.

A 69. percben aztán szinte a semmiből született gól: Nagy Dominik bal oldali beadása után Kovácsréti elé került a labda, aki 13 méterről ballal kilőtte a kapu bal oldalát: 1–0.

A Ferencváros a bekapott gól után felpörgette az iramot, a 78. percben pedig a téli átigazolási időszakban szerződtetett Kenan Kodro került ziccerbe, de közelről leadott lövését Fejér nagy bravúrral hárította.

A 85. percben viszont már a kapus sem tudott segíteni a Szparin. Abu Fani szabadrúgása után Varga Barnabás készített le szépen, majd az előrehúzódó Ibrahim Cissé lőtt a kapu bal oldalába egy higgadt csel után tizenegy méterről: 1–1.

Négy perccel később pedig már a Fradi vezetett! Egy szép támadás végén Edgar Szevikjan lőtte ki ballal a kapu jobb oldalát 17 méterről, a labda a kapufáról vágódott a hálóba: 1–2.

Kodro aztán végleg lezárhatta volna a mecset, de a második ziccerét is elbaltázta a lefújás előtti pillanatokban. A 94. percben Siger Ákos vette célba Varga Ádám kapuját, ám életerős lökete nem talált célt. A Fradi kapusa aztán a 95. percben is védett még egyet, több lehetősége pedig már nem volt a gólszerzésre a Nyíregyházának.

Elsőként a Paks jutott döntőbe a Magyar Kupában, a tolnaiak a Kisvárdát győzték le a másik elődöntőben kedd este. A döntőt május 15-én rendezik a Puskás Arénában. 2022-ben ugyanez a két csapat játszotta a finálét, akkor a Fradi játékosai emelhették magasba a serleget.