Nem tudtak csodát tenni Szoboszlaiék, a Liverpool kiesett az Európa-ligából

2024. április 18., csütörtök 22:55

Szoboszlai Dominik csapata, a Liverpool idegenben 1–0-ra legyőzte az Atalantát a labdarúgó-Európa-liga negyeddöntőjének csütörtöki visszavágóján, de mivel Angliában az olaszok nyertek 3–0-ra, így ők jutottak be a második számú európai kupasorozat elődöntőjébe, ahol az Olympique Marseille lesz az ellenfelük. A másik ágon AS Roma–Bayer Leverkusen-párharcot rendeznek a fináléért.

A liverpooliak a csütörtöki játéknapot megelőzően a legutóbbi három tétmeccsükön nem tudtak nyerni, előbb az Old Traffordon hagytak két bajnoki pontot a Premier League-ben, aztán hazai pályán az Atalantától kaptak nagy pofont, majd a jóval gyengébb Crystal Palace is nyerni tudott az Anfielden, így a bajnoki aranyért folytatott küzdelemben lépéshátrányba kerültek a címvédő Manchester Cityvel szemben.

Az idény végén távozó Jürgen Kloppért is küzdöttek Bergamóban az angol csapat játékosai, akik nagyon bekezdtek Olaszországban, azonnal a kapujukhoz szögezték a hazaiakat. A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik az „odavágóval” ellentétben ezúttal a kezdőben kapott helyett, a mostanság gyengébben játszó Darwin Núnez viszont a kispadon találta magát.

A mezőnyfölény gyorsan góllá érett, az ötödik percben Trent Alexander-Arnold beadása után Matteo Ruggeri kezén változtatott irányt a labda a tizenhatoson belül, a jogosan befújt büntetőt Mohamed Szalah értékesítette magabiztosan a hetedik percben (0–1).

Nem sokkal később Szoboszlai átlövése után kellett védenie Juan Musso kapusnak. Az első 10 perc után némileg magukra találtak a hazaiak, akik labdaszerzésekből igyekeztek gyorsan megiramodni Alisson Becker kapujának irányába, egy ízben sajnos Szoboszlai szórta el a labdát.

Helyszínen tartózkodó kollégánk arról számolt be, hogy az Atalanta szurkolói fantasztikus hangulatot teremtettek a telt házas stadionban.

Megfigyelhető volt, hogy Cody Gakpo és Szoboszlai folyamatosan váltogatja pozícióját a középpályán, így próbálták az Atalanta védőit helyzetváltoztatásra bírni, miközben keresték a rést az olasz védőfalon.

A 39. percben a felezővonalnál helyezkedő Gakpo indította szenzációsan Szalaht, aki 18 méterről a kapu mellé emelte a labdát, amit az egyiptomi csatár a sípcsontjával talált el. Egy bombaformában játszó Szalah szinte biztosan gólra váltotta volna ezt a ziccert.

Egy percre rá Teun Koopmeiners kiegyenlített, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot, a VAR is jóváhagyta a partjelző intésére meghozott döntését.

A szünet után az Atalanta előtt adódott az első nagy gólszerzési lehetőség, de Éderson nem találta el túl jól a labdát a tizenhatoson belüli kavarodás közepette, Alisson simán hárította a kísérletét.

A Pool ment előre becsülettel, de nem tudta rákényszeríteni az akaratát az ellenfélre. Az olaszok közben okosan játszottak, próbálták tartani a labdát, és több ízben még támadásépítésre is futotta az erejükből. Klopp a 66. percben elégelte meg csapata szenvedését, egyszerre kapta le a pályáról Szoboszlait, Szalaht és Luis Díazt, a helyükre Diogo Jota, Núnez és Harvey Elliott állt be.

Nem sokkal utánuk Trent Alexander-Arnold is elhagyta a pályát, de a cserék sem tudtak új lendületet adni a vendégeknek, akik a második félidőre látszólag teljesen elfogytak, mintha minden erő elszállt volna a lábakból.

Az eredmény már nem is változott, így eldőlt, hogy Klopp ma este irányította utoljára a Liverpoolt európai kupameccsen. Az Atalanta játékosai nagy ünneplésbe kezdtek, miután kiütötték a sorozat toronymagas favoritját.

A friss német bajnok Leverkusen megdöntötte a Juventus rekordját

A Xabi Alonso vezetőedző irányításával szárnyaló, a Bundesligát története során először múlt vasárnap megnyerő Leverkusen döntetlent játszott Londonban, így minden versenysorozatot figyelembe véve 44 mérkőzés óta veretlen az idényben. A németek a Juventus rekordját döntötték meg, amit a torinóiak a 2011–2012-es szezonban állítottak fel.

Az Európa-liga elődöntőjében két olasz csapat lesz érdekelt, az Atalanta mellett az AS Roma is bejutott a legjobb négybe, a fővárosiak egy másik olasz klubot, az AC Milant ütötték el a továbbjutástól, úgy, hogy a 31. perctől emberhátrányban játszottak.

Büntetőkkel jutott elődöntőbe az Aston Villa az Ekl-ben

A tavaly döntős Fiorentina hosszabbításban, az Aston Villa pedig 11-esekkel harcolta ki csütörtökön a továbbjutást az Európa-konferencialiga negyeddöntőjében.

Az olasz csapat a múlt héten gól nélküli döntetlent játszott a Viktoria Plzennel, s hiába futballozott óriási fölényben a hazai visszavágón, ráadásul a 66. perctől emberelőnyben, a rendes játékidőben ezúttal sem tudta bevenni a csehek kapuját.

A hosszabbítás második percében aztán megtört a jég, az argentin Nicolás González volt eredményes, majd később Cristiano Biraghi is betalált, így végül továbbjutott a firenzei csapat, amely ősszel, a Ferencváros csoportjából veretlenül, elsőként lépett tovább.

A másik kora esti meccsen a házigazda Lille közel húsz percig továbbjutásra állt az Aston Villa ellen, de aztán az angolok a 87. percben szépítettek, így itt is ráadás következett. Ez az olaszországi mérkőzéssel szemben nem hozott döntést, a 11-esek során pedig a vendégek összpontosítottak jobban, így ők készülhetnek az elődöntőre.

Az elődöntőben Aston Villa–Olympiakosz- és Fiorentina–FC Bruges-párharcokat rendeznek.

A két kupasorozatban a negyeddöntő első felvonását május 2-án, a visszavágókat egy héttel később rendezik. Az El-ben május 22-én Dublinban lesz a finálé, az Ekl-ben május 29-én Athénban.