A Real Madrid vereséggel küldte Budapestre a Sevillát

2023. május 27., szombat 20:59

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 37. fordulójában a budapesti Európa-liga-döntőre készülő Sevilla hazai pályán 2–1-re kikapott a Real Madridtól.

A kiesőzónát az elmúlt hetekben maga mögött hagyó, ennek ellenére csak a mezőny közepén tanyázó Sevilla már a harmadik percben előnyhöz jutott, Rafa Mir ágyúzott be egy kipattanót Thibaut Courtois kapujába (1–0).

Az első negyedóra végén Dani Ceballos jobb oldali beadásánál Rodrygo már közel volt az egyenlítéshez, ekkor azonban ziccerben még nem találta el a kaput.

A 29. percben viszont már sikerrel járt Rodrygo, a 16-os előteréből járó szabadrúgást a hosszú alsóba küldte a tétlen Bono mellett (1–1).

A játékrész hajrájában előbb Erik Lamela lövése csattant a bal oldali kapufán, majd Marcos Acuna és ismét Lamela veszélyeztetett – kaput egyikük sem talált.

A fordulást követően Acuna beadása után Mir pörgetett mellé, majd Ivan Rakitic lőtt a léc fölé, aztán ismét villant a Real:

egy kontra végén Rodrygo lőtt a bal alsó sarokba (1–2).

Nem sokkal ezt követően Álvaro Rodríguez növelhette volna az előnyt, de fejese célt tévesztett.

A 83. percben aztán megfogyatkozott a házigazda, Marcos Acuna csúszott méterekről, de labda helyett Dani Ceballos lábát találta telibe – piros lap.

A végén még Toni Kroos löketénél hárított Bono – ezzel 11–4 volt a lövések száma –, így újabb találat már nem esett.

A Sevilla tehát a Romához hasonlóan 2–1-es vereséggel hangolt a budapesti Európa-liga-döntőre – ahol az elődöntőben is pirosat kapó Acuna nélkül áll fel a hatszoros győztes.

LA LIGA

37. FORDULÓ

Sevilla–Real Madrid 1–2 (Mir 3., ill. Rodrygo 29., 69.)

Az élmezőny állása: 1. Barcelona 85 pont (66–18, 36 meccs), 2. Real Madrid 77 (74–35), 3. Atlético Madrid 73 (66–30, 36), 4. Real Sociedad 68 (48–32, 36), ...10. Sevilla 49 (46–52)

(Borítókép: Marcelo Del Pozo / Reuters)