Harry Kane duplán történelmi góljával ismét pórul járt a bajnok

2023. február 5., vasárnap 19:24

Nagy szívességet tett a Tottenham a városi rivális Arsenalnak, mivel Harry Kane duplán történelmi góljával 1–0-ra legyőzte a címvédő Manchester Cityt, így maradt az öt pont az első két helyezett között a londoniak javára.

Nem állíthatni, hogy jó élményekért járt volna a City a Tottenham-stadionba, hiszen amióta megvan az új létesítmény, négy meccsen gólt és pontot sem szereztek a manchesteriek (1–0, 2–0, 2–0, 1–0).

Ennek megtörése érdekében óriási rohamokkal kezdett a vendégcsapat, de hiába a döbbenetes fölény, a házigazda az első lehetőségéből betalált, természetesen Harry Kane révén (1–0).

Az angol válogatott csapatkapitánya Alan Shearer (260) és Wayne Rooney (208) után harmadik játékosként érte el a 200 PL-gólt, a Tottenham színeiben jegyzett 267 találata pedig immáron egyedüli elsőséget ér neki – duplán történelmi volt tehát a találat!

A forgatókönyv nem változott, nyomott a City, de a nem sokkal korábbi manchesteri meccs hőse, Rijad Mahrez lövésénél a kapufa kimentette Hugo Llorist.

A januári összecsapáson amúgy a Spurs a szünetben 2–0-ra vezetett, de végül a City 4–2-re nyert, tehát nem dőlhettek hátra a hazaiak.

Egyórányi játékhoz érve jött Kevin De Bruyne, akinek a visszagurított szabadrúgását Julián Álvarez bombázta kapura, de Eric Dier hatástalanítani tudta, majd Akanji lövését blokkolták a védők, mielőtt De Bruyne mellétekert.

Hirtelen felpörgött a meccs, jött a válasz a túloldalon, Kane kicsivel maradt le Ivan Perisic bal oldali beadásáról, ziccer lehetett volna a kontra vége.

Az utolsó negyedóra kezdetén büntetőt reklamáltak a manchesteriek (hiába), majd az ellenakció végén Szon Hung Min lövését Ederson védte, Höjbjerg ismétlése pedig mellétekeredett.

A végjátékra Christian Romero megkapta második sárga lapját, miután nagyjából tizedik alkalommal vágták fel Jack Grealisht, a szabadrúgással és az emberfölénnyel sem élt a volt címvédő, amely egyre inkább távolodik az újabb aranyéremtől.

PREMIER LEAGUE

22. FORDULÓ

Nottingham–Leeds 1–0 (B. Johnson 14.)

Tottenham–Manchester City 1–0 (Kane 15.)

Az élmezőny állása: 1. Arsenal 50 pont (45–17, 20 meccs), 2. Manchester City 45 (53–21, 21), 3. Manchester United 42 (34–26, 21), 4. Newcastle 40 (34–12, 21), 5. Tottenham 39 (41–31)

(Borítókép: Visionhaus/Getty Images)