Végzetes dortmundi hibák, a Bayern nyerte a szuperrangadót

2021. december 4., szombat 20:43

Remek mérkőzést hozott a Bundesliga 14. fordulójának rangadója, a Dortmund–Bayern összecsapás. A Klassikert a vendégek nyerték 3–2-re, köszönhetően többek között a hazai ordító védelmi hibáknak köszönhetően.

Alaposan bekezdtek a csapatok, tíz perc sem telt el a mérkőzésből és már 1–1 állt az eredményjelzőn. Előbb Julian Brandt kapott remek labdát Jude Bellinghamtől, majd a német kicselezte Alphonso Davist és kilőtte a bal felső sarkot.

Az Aranylabda-szavazás második helyezettje, Robert Lewandowski azonban gyorsan lehűtötte a kedélyeket a Signal Iduna Parkban, Mats Hummels utolsó emberként lőtte bele a labdát Thomas Müllerbe, a megiramodó középpályás pedig fejjel a mellette érkező lengyelhez passzolt, Lewandoski pedig átvétel után kihasználta az ajándék ziccert.

REmek volt az iram, akadtak helyzetek itt is, ott is, egy újabb elképesztő védelmi hiba után azonban a szünet előtt fordított a Bayern:

a felszabadítani igyekvő Raphael Gerreiro Hummelst bombázta telibe a 16-oson belül, a labda Kingsley Coman elé pattant, aki egy igazítás után tüzelt, a Marc Reuson megpattanó lövés pedig utat talált a kapuba.

A hazaiak azonban nem adták fel, szünet után pedig Erling Haaland nagyszerű tekerésével ismét döntetlen volt az állás.  Nem sokkal később felharsant a dortmundi közönség, Lucas Hernández buktatta Reust gólhelyzetben, a játékvezető sípja azonban néma maradt és némi meglepetésre a VAR-szobából sem jeleztek neki, hogy nézze vissza az esetet.

A 66. percben ijesztő jelenetek zajlódtak a pályán, Dayot Upamecano és Brandt fejeltek össze, a dortmundi gólszerző eszméletét vesztette, de szerencsére a pályára rohanó mentők és orvosok stabilizálták az állapotát, majd hordágyon vitték le a közönség tapsviharában.

A 77. percben aztán szerepet kapott a videobíró, méghozzá egy bajor szöglet után, Hummels ugyanis kézzel ért a labdába, Felix Zwayer pedig a visszajátszás megnézése után büntetőt ítélt.

Lewandowski bevágta, így ismét a Bayernnél volt az előny.

A Dortmund a hajrában és a hosszabbításban mindent egy lapra feltéve támadt, a több bravúrt is bemutató Manuel Neurnek köszönhetően azonban Julian Nagelsmann csapata nem engedte ki a győzelmet a kezéből, így négy pontra növelte előnyét a tabellán.

(Borítókép: Ina Fassbender / AFP)