Messi és Mbappé is gólt lőtt Gulácsinak, nyert a PSG

2021. október 19., kedd 22:57

Harmadik fordulójához érkezett a Bajnokok Ligája csoportköre, a keddi játéknap két legizgalmasabb meccsét Párizsban és Madridban játszották: a PSG a magyar válogatott játékosokat is soraiban tudó Leipziget, az Atlético pedig a Liverpoolt fogadta. Mindkét meccsen jól szórakozhattak a nézők, amelyeknek végén a franciák és az angolok örülhettek: a PSG és a Liverpool is 3–2-re győzött.

PSG–RB Leipzig 3–2 (1–1)

A lipcseiek kezdőjében ezúttal két magyar játékos, Willi Orbán és Gulácsi Péter kapott helyet, Szoboszlai Dominik a kispadról figyelhette az eseményeket.

Például azt, hogy némi meglepetésre az első ziccert a vendég németek alakították ki, egy labdavesztés után létszámfölényben vezethettek támadást, Christopher Nkunku passzát azonban Konrad Laimer közelről Keylor Navasba lőtte. A folytatásban is maradt támadásban a Leipzig a 6. percben André Silva fejesénél és a kipattanónál Laimer lövésénél is résen kellett lennie Navasnak.

Helyzetekre viszont góllal válaszolt a Paris Saint-Germain: egy erősen véleményes labdaszerzés után – Silvát konkrétan felrúgták – egy gyors kontra végén Kylian Mbappé vezethette Willi Orbánra és Gulácsira a labdát, egy testcsellel becsapta a magyar védőt, majd a rövid alsóba passzolt.

A 25. percben Orbán javíthatott volna, egy szabadrúgást követően ugyanis óriási helyzetbe került, de Marquinhos az utolsó pillanatban szögletre mentett előle. Nem sokkal később André Silva 10 méteres lövésénél a kapufa segített a PSG-nek, a 28. percben viszont már az sem: Angelino balról érkező nagyszerű centerezését a portugál csatár közelről lőtte a hazai kapuba.

A félidő hajrájában mindkét oldalon akadt lehetőség az újabb gólszerzésre, Nkunku előtt például kétszer is, de az eredmény a szünetig nem változott.

A második félidő első említésre méltó eseménye az 50. percben Nkunku közeli szabadrúgása volt, a francia támadó azonban fölé lőtt. Az 57. percben aztán elcsendesült a Parc des Princes közönsége, egy szép vendég akció végén megint Angelino ívelt középre, Mukiele pedig remekül érkezett és kapásból a kapuba lőtt.

Sokáig azonban nem örülhetett a Leipzig, Mbappé remek passza után Lionel Messi került ziccerbe és bár Gulácsi bravúrral kapufára ütötte az argentin klasszis lövését, a labda végiggurult a gólvonalon, Messi pedig elsőre ért oda a kipattanóra és közelről egyenlített.

A 74. percben pedig már újra vezettek a párizsiak:

Mbappét lökte fel teljesen feleslegesen Simakan a büntetőterületen belül, a 11-est pedig Messi hanyag eleganciával Panenka-módra emelte középre a balra vetődő Gulácsi helyére.

A hosszabbításban egy kontra végén Hakimi még egy büntetőt kiharcolt, amelyet Mbappé azonban kilőtt a stadionból.

Az eredmény tehát nem változott, a Leipzig vereségével gyakorlatilag lemondhat a továbbjutásról, a PSG viszont továbbra is harcban van a csoport első helyéért.

Atlético Madrid–Liverpool 2–3 (2–2)

A nap rangadóját a vendégek kezdték jobban, olyannyira, hogy az utóbbi időben bombaformában futballozó Mohamed Szalah varázslatának köszönhetően már a 8. percben megszerezték a vezetést, aki a jobb szélről indulva három embert cselezett ki, majd a 16-os vonaláról tüzelt és bár a kapu előterében álló Geoffrey Kondogbia lábán megpattant a labda, az egyiptominak adták a találatot.

A sokkból nehezen ébredő madridiak a 12. percben ráadásul már kétgólos hátrányban voltak, egy kipattanót Naby Keita bombázott 16 méterről kapásból, elemi erővel Jan Oblak kapujába.

Diego Simeone csapata azonban nem arról híres, hogy bármilyen helyzetben feladná, a 20. percben pedig szépített is: egy baloldali szöglet után Koke távoli lövésébe tette bele a lábát Antoine Griezmann, így Alisonnak nem volt esélye. A francia támadó nem sokkal később máris egyenlíthetett volna, egy az egyben vihette a brazil kapusra a labdát, de nem tudta ellőni mellette, elakadt a kapusban.

A 34. percben viszont már nem hibázott, Joao Felix remek cselei és passza után tört be a 16-oson belülre, majd kilőtte a hosszú sarkot.

A második félidőben aztán az addig pozitív hős Griezmannból negatív lett: egy labdáért folytatott párharcban nem szándékosan, de arcba talpalta Roberto Firminót így az 52. percben emberhátrányba kerültek a spanyolok. A fölényt a 78. percben váltották gólra a vendégek, Hermoso borította fel Jotát, a megítélt büntetőt pedig Szalah értékesítette magabiztosan.

Bár az Atlético mindent megtett a hajrában, nem tudott egyenlíteni, a Liverpool így óriási lépést tett a csoport megnyerése felé.

A többi pályán

A Manchester City a duplázó Rijad Mahrez vezérletével idegenben ütötte ki a Club Brugge csapatát (5–1), a Besiktas pedig szintén hazai pályán kapott ki 3–1-re a Sportingtól. A Real Madrid nagy verést mért a Sahtar Doneckre (5–0), az Ajax pedig meglepetésre simán verte a Dortmundot (4–0). Elszenvedte első vereségét a sorozati idei kiírásának legkellemesebb meglepetését nyújtó Sherrif Tiraspol, amely az Inter otthonában kapitulált (3–1), a Porto pedig rendkívül fontos három pontot szerzett a Milan ellen (1–0).

(Borítókép: Franck Fife / AFP)