A Ferencváros simán továbbjutott a Bajnokok Ligájában

2021. július 27., kedd 21:10

A Ferencváros 2–0-s előnyből várta a litván FK Zalgiris Vilnius elleni, kedd esti visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjének 2. fordulójában, és a magyar bajnok idegenben sem hibázott, így végül 5–1-es összesítéssel továbbjutott a harmadik fordulóba, amelyben a Slavia Praha ellen játszik.

Magabiztosan, megnyugtató előnnyel várhatta a Ferencváros az FK Zalgiris Vilnius elleni Bajnokok Ligája-selejtező visszavágóját, és abban a tudatban léphetett pályára a litván bajnok otthonában, ha megőrzi az első mérkőzésen szerzett kétgólos előnyét, a cseh Slavia Praha ellen játszhat a 3. fordulóban.

Peter Stöger, a zöld-fehérek vezetőedzője nem variált sokat az egy héttel ezelőtti kezdőcsapatán, csupán két helyen változtatott: Eldar Civic és Olekszandr Zubkov helyén Csontos Dominik és Kristoffer Zachariassen kapott lehetőséget, így az osztrák edző az alábbi kezdőt küldte pályára:

Dibusz – Wingo, Blazic, S. Mmaee, Csontos – Haratin, Somália, Zachariassen – Uzuni, R. Mmaee, Nguen.

A találkozó csendesen kezdődött, a hazaiak pedig a kétgólos hátrányuk tudatában igyekeztek átvenni az irányítást, hogy életben tartsák a reményüket a továbbjutásra.

Az első lehetőség is előttük adódott: a 9. percben a hazaiak végezhettek el szögletet, Dibusz Dénes alászaladt, ám az FTC kapusának szerencséje volt, Uzala ugyanis nem tudta az üresen hagyott kapuba fejelni a labdát.

Egy perccel később megint veszélyeztettek a litvánok, ám Mikoliunas lövését hárította Dibusz.

A ferencvárosiak próbáltak magukra találni, de a Vilnius nemcsak mezőnyfölényben futballoztak, hanem több lehetőséget is kidolgoztak, ám igazán nagy veszélyt nem jelentettek a magyar bajnok kapujára, amivel Stöger elégedett lehetett, elvégre csapata percről percre közelebb került a továbbjutáshoz.

A szünet előtt pedig még közelebb.

Ryan Mmaee indította Myrto Uzunit, akitől hiába vették el a labdát, visszaszerezte, majd Mmaee elé tálalt, aki 15 méterről jobbal a bal alsó sarokba lőtt (0–1).

Az első félidőben 6–2 volt a kapura lövés a hazaiaknak, de a legfontosabb mutatóban, a gólok számában a Fradi vezetett, így már háromgólos előnnyel vonulhattak szünetre a ferencvárosiak.

A fordulás után izgulni sem kellett, sőt a 72. percben már semmilyen kérdés nem maradt a továbbjutást illetően. A képlet hasonló volt, mint az első gólnál, ugyanis ezúttal is Uzuni passzolt Mmaee-hoz, aki teljesen üresen vette át a labdát öt méterre a kaputól, majd jobbal az elfekvő kapus mellett a kapu közepébe lőtt (0–2).

A hátralevő időben ismét a mezőnyjáték vette át a főszerepet, igaz, a hosszabbításban még volt egy gyors gólváltás. A 93. percben egy jobb oldali szögletet követően Elhadji Diaw fejelt hét méterről a jobb alsó sarokba, ezzel a hazaiak csökkenteni tudták a hátrányukat (1–2).

Igaz, nem tartott sokáig a háromgólos különbség összesítésben, ugyanis egy perccel később Robert Mak indult meg a bal oldalon, remek cselsorozatba kezdett, amelynek a végén hat méterről jobbal a kapuba lőtt (1–3).

Ez azt jelentette, hogy a Ferencváros 5–1-es összesítéssel továbbjutott, és a Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörében az előző idényben Európa-liga-negyeddöntőt játszó Slavia Praha ellen csap össze.

A 3. forduló első mérkőzéseit augusztus 3-4-én, a visszavágókat pedig egy héttel később játsszák.