Index Vakbarát Hírportál

Simán nyert a Juve, a PSG idegenben verte a Manchester Unitedet

2020. december 2., szerda 23:13

A Juventus háromgólos győzelmet aratott a vendég Dinamo Kijev felett a labdarúgó Bajnokok Ligája ötödik fordulójában, így a Ferencváros csoportjában versenyben maradt az első helyért.

A torinóiak Federico Chiesa találatával szereztek vezetést a 21. percben,

a második félidőben pedig az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo és Alvaro Morata volt eredményes.

A találkozón a francia Stéphanie Frappart sporttörténelmet írt, mert ő lett az első női bíró, aki a Bajnokok Ligájában mérkőzést vezetett. A Zebrák sikerükkel hárompontos hátrányban maradtak a százszázalékos Barcelona mögött, így a csoportelsőségről a két gárda jövő keddi összecsapása dönt.

Az ukránok jobb gólkülönbségüknek köszönhetően a vereség ellenére megőrizték harmadik helyüket a Ferencváros előtt. A

Dinamo és az FTC kijevi rangadója az Európa-ligás folytatásról dönt, a győztes lesz a harmadik, a döntetlen a hazaiaknak kedvez, kivéve ha 3-3, vagy még több gólos.

A Manchester United bár korán vezetést szerzett a PSG ellen hazai pályán, a párizsiak Neymar találatával az első félidőben egyenlítettek, a második játékrészben pedig Marquinhos és a brazil újabb góljával 3–1-re nyertek az Old Traffordon.

Az F csoportban Borussia Dortmund–SS Lazio rangadót rendeztek, és az 1–1-es döntetlennel annyi dőlt el, hogy a német csapat mindenképpen nyolcaddöntős, a Lazio és a Club Brugge pedig egymással küzd meg a másik továbbjutó helyért.

Az E jelű kvartettben lényegi kérdés már nem volt, a Chelsea és a Sevilla egy körrel korábban biztosította továbbjutását, a szerdai, spanyolországi találkozón pedig

a londoni csapat győzött Olivier Giroud négy góljával, ezzel csoportelsőként kerül a legjobb 16 közé.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
E-csoport:
Sevilla (spanyol)–Chelsea (angol) 0–4
Krasznodar (orosz)–Rennes (francia) 1–0

A csoport állása: 1. Chelsea 13 pont, 2. Sevilla 10, 3. Krasznodar 4, 4. Rennes 1

F-csoport:
Borussia Dortmund (német)–Lazio (olasz) 1–1
Club Brugge (belga)–Zenit (orosz) 3–0

A csoport állása: 1. Borussia Dortmund 10 pont, 2. Lazio 9, 3. Club Brugge 7, 4. Zenit 1

G-csoport:
Juventus (olasz)–Dinamo Kijev (ukrán) 3–0
Ferencváros–FC Barcelona (spanyol) 0–3

A csoport állása: 1. Barcelona 15 pont, 2. Juventus 12 pont, 3. Dinamo Kijev 1, 4. FERENCVÁROS 1.

H-csoport:
Manchester United (angol)–Paris Saint-Germain (francia) 1–3
Basaksehir (török)–RB Leipzig (német) 3–4

A csoport állása: 1. Manchester United 9 pont (13–7), 2. Paris Saint-Germain 9 (8–5), 3. RB Leipzig 9 (8–10), 4. Basaksehir 3