Három gólt vett el a VAR a Juventustól, nyert a Barcelona

2020. október 28., szerda 23:01

A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában a Barcelona nyerte idegenben a Juventus elleni csoportrangadót – úgy, hogy az olasz csapat három gólját is érvénytelenítette a videobíró. A Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig simán kikapott a Manchester Unitedtől, győzött a PSG, a Chelsea és a Borussia Dortmund is.

E-csoport

A kvartett kora esti mérkőzésén a Chelsea az FK Krasznodar vendégeként egy Jorginho által kihagyott tizenegyessel kezdett a 14. percben, majd Callum Hudson-Odoi révén még a szünet előtt azért megszerezte a vezetést – tegyük hozzá, a hazaiak kapusának óriási hibája is kellett az angol szélső találatához.

A fordulás után sokáig jól tartotta magát az orosz csapat, de a Chelsea újabb büntetőt kapott, amit ezúttal Timo Werner végzett el, és kíméletlenül bevágta. A német csatár három perccel később az előkészítő szerepében jeleskedett, Hakim Zijesnek adott remek labdát a tizenhatoson belül, a marokkói egy védővel a nyakán lőtte ki a bal alsót. A 4–0-s végeredményt Christian Pulisic állította be a 90. percben.

A csoport másik mérkőzésén a Sevilla és a Rennes nem bírt egymással az első félidőben, a másodikban a házigazda Luuk de Jong parádés kapáslövéssel vette be a franciák kapuját. Mint később kiderült, ez a gól három pontot ért az Európa-liga-győztes spanyol csapatnak.

F-csoport

A Borussia Dortmund gól nélküli első félidő után a második játékrészben darálta be a Zenitet: a 78. percben Jadon Sancho tizenegyesből volt eredményes, a 91. percben Erling Haaland akcióból vette be az oroszok kapuját, így a BVB 2–0-s sikert aratott.

A Lazio megszerezte a vezetést az FC Bruges otthonában Joaquín Correa találatával, de a házigazda belga együttes még a szünet előtt egalizált büntetőből. A második 45 percben az eredmény (1–1) már nem változott, így mindkét csapat egy-egy ponttal gazdagodott.

G-csoport

A Ferencváros csoportjának rangadóján a Barcelona a 14. percben szerezte meg a vezetést a Juventus otthonában: Lionel Messi keresztpassza után Ousmane Dembélé cselezgetett a jobb oldalon, majd a tizenhatos jobb sarkától vette célba a torinóiak kapuját, egy védő lábáról felpattant a lövése, ami így olyan gellert kapott, hogy védhetetlenül hullott a hálóba.

Alig egy perccel később Juan Cuadrado kiugratásával lépett ki Álvaro Morata, akinek lövése elsőre elakadt Netóban, ám a kipattanót bekotorta – előtte azonban a kezére pattant a labda, így az eredmény nem változott. Ahogy a 30. percben sem, amikor újfent Cuadrado adott remek labdát Moratának, aki ismét a hálóba talált, de ezúttal lesről.

Szinte hihetetlen, de az 55. percben összehozott még egy érvénytelen találatot ez a duó:

Cuadrado akrobatikus mozdulattal küldte középre a labdát, amit Morata közelről a hálóba lőtt, de a videobíró segítségével les miatt ezúttal sem változott az eredmény. Nem úgy a 91. percben, amikor Mehmet Demiral kiállítása után büntetőt kapott a katalán együttes, Lionel Messi így gólpassza után gólt is szerzett, és kialakult a 2–0-s végeredmény.

A Ferencváros–Dinamo Kijev mérkőzésről bővebben IDE KATTINTVA olvashatnak.

H-csoport

A Gulácsi Péterrel a kezdőben felálló RB Leipzig a 21. percben került hátrányba az Old Traffordon: Paul Pogba ugratta ki a lipcsei védővonal mögött Mason Greenwoodot, a fiatal csatár pedig a bal oldalról, hét méterről kilőtte a hosszú alsót. A német csapat hiába birtokolta többet a labdát, nem igazán tudta gólra váltani a mezőnyfölényt.

A Manchester United az utolsó negyedórában eldöntötte a mérkőzést:

Marcus Rashford mesterhármast jegyzett, a 74., a 78. és a 92. percben is betalált,

közte Anthony Martial büntetőből is szerzett egy gólt, így az angol csapat végül 5–0-ra kiütötte Gulácsiékat.

A csoport kora esti összecsapásán a Paris Saint-Germain Moise Kean duplájával győzött Törökországban az Istanbul Basaksehir vendégeként. A francia együttes 2–0-s sikerével javított az első körben hazai pályán, az MU-tól elszenvedett vereség után.

Manchester United (angol)–RB Leipzig (német) 5–0

(Borítókép: Álvaro Morata a Barcelona elleni mérkőzésen. Fotó: Marco Bertorello / AFP)