Gólt szerzett, de kikapott a BL-nyitányon a Fradi Barcelonában

2020. október 20., kedd 22:49

A labdarúgó Bajnokok Ligájában a Ferencváros 5–1-es vereséget szenvedett a Barcelona vendégeként a G csoport első fordulójában.

A város ugyanaz, a kupasorozat és az ellenfél viszont más. A magyar bajnok egy évvel ezelőtt az Espanyol vendégeként lépett pályára az Európa-liga csoportkörében, most azonban újabb szintlépés, az FC Barcelona és a Bajnokok Ligája következett.

A zöld-fehérek szurkolói bizakodtak, reménykedtek, de egy évvel ezelőtt aligha gondolták volna, hogy ha összejön a hőn áhított BL-csoportkör, nem kísérhetik el kedvenceiket az idegenbeli mérkőzésekre.

A koronavírus-járvány miatt pedig ez a helyzet, így a legendás Camp Nou melletti utcákban sem özönlöttek a drukkerek. Sem katalánok, sem magyarok, sem turisták.

A Fradi a svéd, a skót, a horvát és a norvég bajnokot búcsúztatta a selejtezőben. Magyar csapat 11, a Ferencváros 25 év után jutott el ismét a legrangosabb európai kupasorozat főtáblájára.

Az FTC a Dibusz – Botka, Blazic, Kovacevic, Civic – Haratin, Laidouni – Zubkov, Sigér, Isael – Tokmac összeállítban kezdte a találkozót.

Ronald Koeman a Neto – Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Dest – Pjanic, De Jong – Trincao, Coutinho, Ansu Fati – Messi kezdőtizenegynek szavazott bizalmat.

Nem kezdett megilletődötten a Fradi, az első néhány percben magabiztosan járatták a labdát a játékosok, idegességnek nyoma sem volt.

Az irányítást azonban a Barcelona ragadta magához, nyolc perc alatt három szögletet is rúghattak a gránátvörös-kékek.

A 10. percben Tokmac Nguen talált a kapuba, és bár a sajtópáholyból is tisztán látszódott a leshelyzet, az asszisztens továbbengedte, majd csak utána lengette a zászlaját. Döntését a videóbíró is megerősítette.

A 17. percben Dibusz Dénes védte Lionel Messi lövését, a kipattanót Ansu Fati kotorta középre, de a ferencvárosi védelem jól avatkozott közbe. Néhány perccel később Isael kapott remek labdát a tizenhatoson belül, hatalmas erővel a kapufát találta el.

A 26. percben aztán Messi ismét villant, a jobb szélen mutatott be két szép cselt, majd tört be a tizenhatoson belülre, ahol Kovacic buktatta, tizenegyes. A hatszoros aranylabdás argentin a bal alsóba lőtt, és bár Dibusz érezte az irányt, gól. 1–0.

Tíz perccel később Ansu Fati lövésénél hatalmas bravúrt mutatott be a magyar kapus.

Messi gólja után betömörült a Fradi, a Barca ezáltal nagyobb nyomást gyakorolt a vendégek kapujára, aminek újabb gól lett az eredménye: Frenkie de Jong forintos labdával szolgálta ki Ansu Fatit, a 17 éves támadó pedig nem hibázott, 2–0.

Ezzel Ansu Fati lett a Bajnokok Ligája történetének első 18 év alatti játékosa, aki legalább két gólt szerez a sorozatban.

Ansu Fati gólja a Fradi ellen

Magyar szempontból nem indult jól a második félidő, az 52. percben Fati tálalt Coutinho elé, a brazil közelről lőtt a kapuba, 3–0.

A háromgólos előny tudatában Koeman hármat is cserélt a 61. percben. Sergi Roberto, Fati és Trincao is lejött.

A 69. percben megfogyatkozott a Barcelona, Piqué rángatta meg a tizenhatoson belül Tokmacot, a spanyol védő azonnal piros lapot kapott, Haratin pedig tizenegyesből szépített, 3–1.

Haratyin szépít a Barca ellen

Piqué így nem játszhat majd a Juventus ellen a második fordulóban.

Több ígéretes lehetősége is adódott az emberelőnyben futballozó Fradinak, újabb gólt azonban a hazaiak szereztek. A 82. percben Ousmane Dembélé passzolt Pedri elé, akinek lövésébe Dibusz beleért, de hárítani már nem tudta, 4–1.

Pedri gólja a Fradi ellen

A 88. percben feltette az i-re a pontot a Barca: Messi szolgálta ki a Dembélét, a francia játékos nem hibázta el a lehetőséget, 5–1.

Dembélé gólja a Fradi ellen

A Ferencváros tehát vereséggel kezdett a Bajnokok Ligája főtábláján, az erőviszonyokat tükröző eredmény született. A kaland a Groupama Arénában folytatódik jövő héten a Dinamo Kijev ellen. A csoport másik mérkőzésén a Juventus idegenben 2–0-ra legyőzte az ukrán csapatot.

BAJNOKOK LIGÁJA
G CSOPORT, 1. FORDULÓ
BARCELONA–FERENCVÁROS 5–1 (Messi 27. – tizenegyesből, Ansu Fati 42., Coutinho 52., Pedri 82., Ousmane Dembélé 88., ill. Haratin 70. – tizenegyesből)
Kiállítva: Piqué 68. (Barcelona)

(Borítókép: Lluis Gene / AFP)