Index Vakbarát Hírportál

Messi Maradonának ajánlotta gólját, gálázott a Barcelona

2020. november 29., vasárnap 15:59

Fennállása 121. évfordulójának napján az FC Barcelona hazai pályán 4–0-ra legyőzte az Osasunát a La Liga 11. fordulójában.

A mérkőzés természetesen a szerdán elhunyt Diego Maradonára – aki a Barcelona játékosa is volt – való megemlékezéssel kezdődött. A kezdőkörbe egy 10-es feliratú Barca-mezt helyeztek, méghozzá abból az időből, amikor az argentin klasszis a katalán klubot erősítette. A hirdetőtáblákon is az ő fotója jelent meg.

A hétközi, Dinamo Kijev elleni Bajnokok Ligája-csoportmérkőzést kihagyó Lionel Messi visszatért a Barcelona kezdőcsapatába. A 29. percben egy szerencsés góllal szerezte meg a vezetést a házigazda: Philippe Coutinho lövését védte Sergio Herrera, a kipattanóra viszont Martin Braithwaite reagált leggyorsabban, így róla került a hálóba a labda. Lionel Messi megpróbált még belekapni a labdába a levegőben a kezével, de természetesen nem ért hozzá – a jelenet Diego Maradona híres 1986-os vb-gólját idézte.

Még a fordulás előtt növelte előnyét a Barcelona: egy rosszul kifejelt labda épp Antoine Griezmannt találta meg, a francia támadó a tizenhatos vonalánál állva hezitálás nélkül lövésre vállalkozott, és a léc alá bombázott. Hiába volt rajta Herrera kapus, mozdulni sem tudott a jól eltalált kísérletre. (2–0)

A fordulás után egy újabb védelmi bakit használt ki a Barcelona: az Osasuna játékosai nem tudtak felszabadítani a tizenhatoson belül, a leszerelt Braithwaite-ről Griezmann elé pattant a labda, aki az ötös bal sarkától centerezett, Philippe Coutinho pedig könnyedén továbbított az üres kapuba. (3–0)

A csereként beálló Ousmane Dembélé pár perccel a pályára lépése után gólt szerzett, de a VAR érvénytelenítette a találatot. A 73. percben Lionel Messiét már nem lehetett: az argentin támadó egy csel után megtolta a bal lába felé a labdát, majd 17 méterről irgalmatlanul kipókhálózta a bal felsőt. Gólja után levette mezét, alatta egy 10-es számú Newell’s Old Boys-mez volt, amivel Diego Maradonának állított emléket. Ez bőven megért egy sárga lapot is.

Ezzel kialakult a 4–0-s végeredmény, a Barcelona így győzelemmel ünnepelte fennállásának 121. évfordulóját – és méltóan búcsúzott Diego Maradonától is.

LA LIGA
11. FORDULÓ
Barcelona–Osasuna 4–0 (2–0)
Getafe–Athletic Bilbao 1–1 (0–1)
Celta Vigo–Granada 3–1 (1–1)
Real Sociedad–Villarreal 1–1 (1–1)

(Borítókép: Lionel Messi ünnepli gólját az Osasuna ellen. Fotó: David Ramos/Getty Images Hungary)