Mats Hummels duplázott; sorozatban hatodszor kapott ki a Mainz

2020. október 31., szombat 17:27 | aznap frissítve

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójában a címvédő Bayern München 2–1-re nyert a Köln vendégeként, a Borussia Dortmund az újonc Arminia Bielefeldet győzte le.

A bajorok már a 13. percben megszerezték a vezetést, Thomas Müller tizenegyesből talált be. Serge Gnabry az első félidő végén megduplázta csapata előnyét, így kétgólos vezetéssel mehettek a szünetre a müncheniek. A 82. percben Dominick Drexler szépített, és bár a partjelző les miatt emelte a zászlaját, a videobíró szabályosnak ítélte a találatot.

A Borussia Dortmund Mats Hummels duplájával nyert az újonc Arminia Bielefeld otthonában. A védőt a hajrában sérülés miatt le kellett cserélni, állapotáról egyelőre nincs információ.

Az Eintracht Frankfurt ikszelt a Werder Bremennel. A Mainz pocsék szériája tovább folytatódik, a Szalai Ádámot is foglalkoztató klub a hatodik fordulóban a hatodik vereségét szenvedte el. Ezúttal az Augsburgtól kapott ki a gárda.

A késő délutáni mérkőzésen az RB Leipzig elvesztette veretlenségét, a lipcseieket a Borussia Mönchengladbach győzte le 1–0-ra. Gulácsi Péter és Willi Orbán is végigjátszotta a találkozót.

A tabella első két helyét a Bayern és a Dortmund foglalja el 15-15 ponttal. Jövő szombaton a Signal Iduna Parkban rendezik meg a Der Klassikert, azaz a két csapat összecsapását.